Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #ram #amd #ryzen Hej, planuje kupic nowy AMD 9950X, ale chciałbym też szybszą pamięć dajny na to, tą: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/pamieci-ram/pamiec-ram-kingston-fury-renegade-96gb-2x48gb-6400mhz
ale ona nie obsługuje AMD EXPO, w takim raziec otrzeba zrobić żeby ona działała z czestotliwoscia 6400? recznie ustawić opóznienia? są na to jakies reguły jak to ustawić wtedy?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZawzietyRobaczek: Będzie dość trudno uzyskać takie parametry na 2x48 GB. Rzuć okiem na kanał tego gościa. 6000 z ciasnymi timingami będzie bardziej prawdopodobne do uzyskania. Jeśli potrzebujesz tyle RAMu, to musisz trochę obniżyć oczekiwania, jeśli priorytetem są gierki, to #!$%@?ąc od wyboru 9950X zdecydowanie szedłbym w 2x16 albo 2x24 GB. Mniejsze obciążenie kontrolera pamięci pozwoli uzyskać finalnie lepsze opóźnienia (kombinacja MT/s i timingów).
Drmscape2 - @ZawzietyRobaczek: Będzie dość trudno uzyskać takie parametry na 2x48 GB....
  • Odpowiedz
@ZawzietyRobaczek: Ogólnie OC RAMu to jest zabawa. Dużo iteracji, sporo czasu poświęconego na testowanie, a i tak syntetyczne testy nie zawsze wyłapią niestabilność. Przykładowo ja kręciłem moje DDR5 do 6000 MT/s z jak najciaśniejszymi timingami. Gdy już myślałem, że mam stabilnie bo godzinami leciało bez błędów w testach pamięci, to i tak mi wychodziła niestabilność podczas grania w Europę Universalis 4, która okazała się najlepszym testerem stabilności u mnie. :)
  • Odpowiedz
  • 0
@ZawzietyRobaczek parę razy składałem na tych pamieciach i oprócz długiego bootowania (zależne od płyty) ustawienia xmp + ręczne działały właściwie na nominalnych parametrach + coś ekstra.

Niemniej to jest loteria i zależy od danej sztuki proca bardziej niż od twoich umiejętności. Niestety dotychczas wyższe procki trudnej osiągalny wyższe taktowania z mojego doświadczenia.
#majk3lskladapcty
  • Odpowiedz