Wpis z mikrobloga

@wfyokyga ten mem jest tak głupi jak i głupota ludzi którzy to prostują.

Świat nie składa się tylko z hiperbiedaków i bilionerow, miliarderów czy tam milionerów.

Pomiędzy tymi ludźmi jest cała rzesza normalnych ludzi którzy są na przykład zwykłymi przedsiębiorcami. Piekarze, mechanicy samochodowi, jakaś drobna produkcja itd
Ci zwykli ludzie doskonale rozumieją jak funkcjonuje świat z ich punktu widzenia i doskonale wiedzą na przykład ile to pracy żeby dojść do olbrzymich pieniędzy. Wiedzą też, że żeby utrzymać poziom dostatku też trzeba się
  • Odpowiedz
  • 350
@Notes: XD chyba jesteś ultra biedakiem że tak #!$%@?.
Zwykły piekarz czy mechanik ciężka praca zarobi dobre pieniądze, ale to będzie promil tego co mają bilionezy.
No ale dalej powtarzaj mi że to normalne że skrajnie mała cześć społeczeństwa posiada większość dóbr.
  • Odpowiedz
Ci zwykli ludzie doskonale rozumieją jak funkcjonuje świat z ich punktu widzenia i doskonale wiedzą na przykład ile to pracy żeby dojść do olbrzymich pieniędzy.


@Notes: no, czasem wystarczy się urodzić i odziedziczyć, ewentualnie będąc babą odpowiednio się wżenić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@realizta jak ktoś ma pomysł i go odpowiednio realizuje to w kapitalizmie bardzo szybko może dojść do olbrzymich pieniędzy.
Posiadając sieć piekarni jako właściciel już zaliczasz się do tej części społeczeństwa które takie nieroby komunistyczne jak ty chciałyby opodatkować stawką 75% a może i więcej ;)

Właśnie to, że nie zdajesz sobie sprawy z tego jakie duże pieniądze można wyciągnąć ze zwykłego prostego biznesu pokazuje, że nie masz o tym zielonego pojęcia.

I wlansie taki pionek jak ty potem się tu udziela pisząc takie durne
  • Odpowiedz
@FrasierCrane czasem też wystarczy mieć dobry pomysł i go wdrożyć. Czemu wśród tych potężnych programistów 20k na wykopie nie ma drugiego bila gatesa albo cukiermana? Przecież to było zwykli obywatele na początku kariery? Musk coś tam mial kasy od starych ale to i tak niewyobrażalne jak pomnożył majątek.
Te zwykłe chłopaki które rozwinęły chat gpt po osiągnięciu pewnego obrzydliwego pułapu bogactwa też będą przez was opluwane? Tylko dlatego że jesteście głupsi
  • Odpowiedz
@Lokalny_Gamon tak. Nadmierne opodatkowanie to kradzież. Państwo tak czy siak okrada każdego obywatela ale w mniejszym stopniu.
Ja musze ze swojej kasy oddawać praktycznie 45% do państwa. Mimo że nie jestem multimilionerem. Uważam, że w porównaniu do tego co otrzymuje w zamian to najzwyklejsza kradzież. Już nie wspomnę o tym że z tych pieniędzy potem znowu mi zabierają albo muszę płacić na przykład prywatne ubezpieczenie bo państwowe jest do dupy (płacenie
  • Odpowiedz
  • 28
Wiedzą też, że żeby utrzymać poziom dostatku też trzeba się napracować.


@Notes: Prawda jest dokładnie odwrotna, przy pewnej ilości kapitału musisz się aktywnie POSTARAĆ, żeby obniżyć sobie poziom dostatku.

Bo plebs tylko obraża, że bogaci nakradli, że powinno się ich okradać (opodatkować) itd
  • Odpowiedz
@Notes: Ja nie mówię, że nie masz racji. Tak naprawdę celem nas wszystkich, w czym skutecznie od lat przeszkadzają politycy, powinno być budowanie zasobności obywateli. To daje poczucie bezpieczenśtwa, nie 500+, nie idiotyczne skokowe podnoszenie płacy minimalnej (w ostatnie dwa lata w sumie o chyba z prawie 60% xD). Poczucie bezpieczeństwa sprawia, że ludzie chętniej podejmują ryzyko, bo zwyczajnie mają do czego wrócić. Masa tych słynnych hamerykańskich "garażowych" firm powstała
  • Odpowiedz
  • 2
@Notes po części masz racje. Taki milioner z kilkunastoma bańkami na koncie jest w stanie uczciwie dojść do takich pieniędzy przy dużym nakładzie pracy i oczywiście szczęścia. Naprawdę duże pieniądze robią, albo pokolenia, albo robi się przez wyzysk, albo kradzież, albo przy "pomocy" państwa. Takie są realia. Tak z głowy to tylko Buffet mi przychodzi, który mógł się dorobić w miarę uczciwie, ewentualnie Musk, ale jemu zarzucają, że właśnie usa samo
  • Odpowiedz
Miliarder to nie Sknerus McKwacz który ma wielki skarbiec w którym trzyma góry złotych monet które leżą i nic nie robią.
To po prostu gość który ma na papierze wpisane duże procentowe udziały w wielkich przedsięwzięciach z których korzystają wszyscy w gospodarce. Pracownicy mają miejsca pracy i żywią swoje rodziny. Państwo ma swój udział w podatkach. Konsument ma coraz lepsze produkty. Gospodarka się kręci dzięki temu że konstrukt jest taki że ci
  • Odpowiedz