Wpis z mikrobloga

@Notes: powiedz mi proszę zatem ile ciężkiej pracy w wykonywaniu swojego zawodu musi poświęcić piekarz lub mechanik, aby osiągnąć finansowy poziom miliardera?
  • Odpowiedz
@marfi argumentum absurdum ;) dlaczego przyczepiłeś się do „piekarza”? Nie ma innej drobnej przedsiębiorczości w Polsce? Co z typem od paluszków beskidzkich na przykład. Ostanio wykop się nim strasznie jarał. Koleś również zaczynał jako mała przydomowa firemka. A dzisiaj ma p-------y zakład produkcyjny i raczej do ubogich nie należy. Takich firm jest w Polsce tysiące.
Jak już jesteś taki ograniczony to wróćmy do tego piekarza. Jeśli typ ma dobry produkt to
  • Odpowiedz
@ramenowy_kotek wyżej odpisałem i to też nadaje się jako odpowiedź dla ciebie.
Jak ktoś stoi w miejscu to się cofa. Jak bezos został bankrutem bo sprzedawał książki to było cacy ale jak ten sam bezos wziął i rozwinął handel online i wykosił konkurencję to już bezos niedobry.
Ja znam piekarzy którzy dorobili się niezłych kokosów ale nie spoczęli na laurach sprzedając dwa bochenki chleba dziennie.
I kolejna sprawa dzbanie to „piekarz”
  • Odpowiedz
@Notes: Oh, a więc Twoim zdaniem już nawet rzemieślnicy to zwykłe robaki, w końcu każdy musi mieć ambicje Elona Muska, inaczej niech żyje od pierwszego do pierwszego, głupie niewdzięczne pospólstwo.
  • Odpowiedz
@Notes:

Ci zwykli ludzie doskonale rozumieją jak funkcjonuje świat z ich punktu widzenia i doskonale wiedzą na przykład ile to pracy żeby dojść do olbrzymich pieniędzy

ile? ja np teraz w pracy dużo spotkań mam z CFO pewnej firmy, którą na pewno każdy tutaj zgromadzony zna i jak patrzę na jej linkedina, zaraz po studiach, w pierwszej pracy od razu człowiek został dyrektorem finansów, czy tam przybocznym dyrektora finansów w
  • Odpowiedz
@realizta: zwykle opodatkowanie milionerów kończy się tym że ktoś zarabiający 8 koła na rękę płaci wyższe podatki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@peoplearestrange to jej firma? Jest dzięki temu milionerka? Poza tym nawet jeśli to świadczy to tylko o dwóch rzeczach. Świat nie jest sprawiedliwy a po drugie to jest to pojedynczy przypadek a przedsiębiorców jest w uj
  • Odpowiedz
@wfyokyga: nie bronią miliarderów tylko kapitalizmu który wyciągnał z biedy miliary ludzi. Nie jest problemem to że ktoś ma dużo, komunizm nie działa, możesz eliminować miliarderów i w ten sposób najbardziej oberwą i tak najbiedniejsi bo gospodarka przestanie wyrabiać gdy panstwo rozwali podstawy ekonomii i sprawi że nikt nie bedzie inwestowal
  • Odpowiedz
@wfyokyga mem jak najbardziej prawdziwy. Miliarderzy mają przekonywać ludzi w sumie do czego? Aby ich bronili? XD każdy normalny człowiek Ci powie, że ciężko pracował to sam zarobił, nikogo nie muszą do tego przekonywać. To się nazywa logika
  • Odpowiedz
  • 0
No ale dalej powtarzaj mi że to normalne że skrajnie mała cześć społeczeństwa posiada większość dóbr.


@realizta: Nie większość a około 25% w posiadaniu 1/10000 społeczenstwa. I to jest normalne(naturalne), ba, odsetek posiadanych dóbr w funkcji odsetku społeczeństwa jest eręcz idealną funkcją logarytmiczną. Takie same są wykresy funkcji rozkładu materii w galaktykach, dominacji wagowej gatunków w ekosystemach, rozkładu ilości atomów pierwiastków we wszechświecie w funkcji odwrotności liczby barionowej. Jak cię
  • Odpowiedz