Wpis z mikrobloga

† Środa, 14.08.2024, Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, #mikromodlitwa #mirkomodlitwa

Jeśli masz kłopot, potrzebujesz wsparcia, chcesz komuś pomóc, zostaw intencje w komentarzu. Obejmie Was modlitwą kilkadziesiąt osób, których nicki znajdziecie w grafiku.

·CZĘŚĆ CHWALEBNA·

1 Zmartwychwstanie
2 Wniebowstąpienie
3 Zesłanie Ducha Świętego
4 Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Dziewicy
5 Ukoronowanie Najświętszej Maryi Dziewicy

W sierpniu modlimy się wynagradzająco za zniewagi względem Jezusa Chrystusa oraz Maryi w Polsce i na świecie

●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● organizacja ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●● ● ●●●●●●●●●●

Intencje na dziś znajdują się w komentarzu do wpisu, mogą być także podsyłane anonimowo wiadomością prywatną, tak samo jak zgłoszenia chętnych do wspólnej modlitwy.

Grafik:

→Stworzyliśmy małe FAQ w którym odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.

→Jeśli chcesz dołączyć do modlących, to daj znać tutaj lub tutaj.

Jak odmawiać różaniec oraz o różańcu

Intencje zbieramy zawsze z jednodniowym wyprzedzeniem i ich lista na dziś jest w komentarzu do wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dendrofag - † Środa, 14.08.2024, Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczenn...

źródło: 0_0_productGfx_c8b6fb7ad9783653972d908a8763f99b

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dendrofag: o błogosławieństwo i zdrowie dla rodziny, pomoc w pokonaniu trudności, spokój ducha, dokonywanie mądrych wyborów i poradzenie sobie w pracy. Za M. i D. oraz w intencji wiadomej Panu Bogu. Dziękuję za dotychczasowe łaski!
  • Odpowiedz
  • 4
@dendrofag z inne beczki - na tym obrazie ks. Kolbe trzyma trzy tytuły. Rycerz niepokalanej to wiadomo o co chodzi i latwo to znalezc w sieci. Ale co to jest Miles (mi się tylko z muzykiem jazzowym kojarzy, ale oczywiście to nie to), no i co to za trzecia pozycja. Na innych obrazach widać wyraźniej, że tam są chyba chińskie znaki?
  • Odpowiedz
@kubako: miles to nie wiem ale.przeciez kolbe pracowal w Japonii wiec to Japonski a nie żaden Chinski.

W okresie 1931–1935 prowadził działalność misyjną w Japonii, gdzie w 1931 z jego inicjatywy założono klasztor franciszkanów w Nagasaki (jap. Mugenzai no Sono; pol. Ogród Niepokalanej). Pomimo sugestii pozostałych duchownych, aby klasztor umiejscowić w katolickiej dzielnicy Urakami, gdzie znajdowała się od 1895 katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, zdecydował o jego budowie na
  • Odpowiedz
@kubako

Rycerz niepokalanej to wiadomo o co chodzi i latwo to znalezc w sieci. Ale co to jest Miles

Miles to po łacinie wojownik, żołnierz. Przypuszczam, że cały tytuł to Miles Immaculatae - Rycerz Niepokalanej.
  • Odpowiedz
  • 1
@anadyomenel @Noami dzięki za odpowiedzi, dużo wyjaśniają a ja lubię wiedzieć takie rzeczy.

Co do znaków japońskich czy też chińskich to nie przygladalem się mocno, na większości obrazów (są różne wersje, również bez trzeciej karty tylko miles i rycerz) po prostu nie bardzo widać co tam jest. Albo kompresja albo uproszczenie malarza. Np tutaj na wykopie to w ogóle myślałem poczatkowo, że to jakiś runy czy inne gowno i mi
  • Odpowiedz