Wpis z mikrobloga

Kurde bele mireczki, mam problem. Może ktoś coś doradzi. U mojej mamy od jakiegoś czasu nastąpiło pogorszenie wzroku, oraz ogólna apatia, ciągle zmęczenie. Dzisiaj dała się mówić żeby kupić glukometr i sprawdzić cukier. Cały czas oscyluje wokół 300, a teraz wieczorem wynik to 370. W jaki sposób można jej pomóc aby zbić ten cukier. Nigdy się nie leczyła na cukrzycę. Najbliższy termin do lekarza to najwcześniej przyszły tydzień. Istnieją jakieś domowe sposoby, a może hardhor, i puki co bardzo mała dawka insuliny? Mam znajomego który ma cukrzycę, myślę że nie będzie problemu z tym żeby użyczył insuliny. Będę wdzięczny za informację i pomoc. #cukrzyca #medycyna #apteka
patryk747 - Kurde bele mireczki, mam problem. Może ktoś coś doradzi. U mojej mamy od ...

źródło: temp_file7068967939698154200

Pobierz
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@MondayPL nie traci przytomnosci. Od dłuższego czasu ma momnety że bardzo się szybko męczy, i jest osłabiona. Ale ogólnie to wygląda to tak jakby była przyzwyczajona do tak wysokiego cukru. Bo nie chce mi się wierzyć że to przypadek że akurat dzisiaj kupiłem glukometr i akurat dzisiaj był najwyższy. Teraz jej spadł do 250. Dużo wody której nie lubi pić, - bo cola lepsza, daje już jakieś efekty.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krul_Marcineusz_Pierfszy z tego co mówi to to od dłuższego czasu cyklicznie, nie codziennie ma akcje że dużo pije. Do tej pory się usprawiedliwiała wszystko tylko nie cukrem, że to wina zmęczenia, przepracowania czy wysokiej temperatury, albo tego że akurat mało spała. Wymówek było miliony.
  • Odpowiedz
@patryk747: ustabilizować sytuację i dosyć szybko zacząć wdrażać dietę niskowęglowodanową z dużą podażą zdrowych kwasów tłuszczowych. Nie tylko chodzi o odstawienie takiego typowego cukru, ale nabycie świadomości że występuje on w masie wielu produktów. Szczególnie w odstawkę wszystko co mączne. Owoce wbrew pozorom też nie są dobrym wyborem, ale nie wszystkie - jagodowe są bardzo prozdrowotne. Wariantów białkowo-tłuszczowych potraw jest bardzo dużo, ale jak ktoś jadał do tej pory dużo
  • Odpowiedz
@SynMichaua: Jaka k---a neuropatia tak to jest jak debile pchają się w używanie terminologii medycznej. Na granicy czego kretynie? Dlaczego starasz się udzielać porad medycznych nie znając nawet podstaw?
  • Odpowiedz
@patryk747: A tak od siebie. Wynik może być nie miarodajny, nie wiesz co pacjentka wcześniej jadła czy piła, zakładam że jest to robiony godzin popołudniowych, natomiast sam tak wysoki wynik glikemii przygodnej na 99% wskazuje na cukrzycę. Najlepiej zrobisz udając się na sor/NPL. Ważne będzie zrobienie glikemii na czczo, a następnie konsultacja z lekarzem w celu wdrożenia terapii. Podejrzewam że jest to cukrzyca typu drugiego, więc nie będziemy tutaj podawać
  • Odpowiedz