Wpis z mikrobloga

Jakie nowe lepsze GPU warto dodać do takiej konfiguracji? obecnie mam GTX 1660 6GB OC

CPU Ryzen 5 5600 (wymieniłem już z ryzena 5 2600)
Płyta MSI B450 Gaming plus (bez MAX)
Pamięć 2x 8gb Patriot Viper DDR4 3200 mhz
Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

1) Myślałem nad RTX 4070Ti Super, ale to chyba overkill i czy obecny zasilacz sobie poradzi? Jeśli nie to ile W potrzebne?
2) Jeżeli powyższy GPU odpada, to jaki najmocniejszy sensowny GPU można wsadzić? Z ewentualną wymianą zasilacza

Obecnie gram na 1080p, ale być może w przyszłości zmienię monitor na 1440p, chciałbym GPU które jest nie tylko na teraz, ale za 4-5 lat nadal będzie chodziło bez zadyszek na high/ultra w najnowszych grach.

#komputery #pcmasterrace #amd #nvidia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xelor: co będzie za 5lat to potrzeba szklanej kuli, ale nie lepiej kupić teraz coś słabszego i wymienić za dwa lata jak nadal jest na gwarancji? łatwiej odsprzedać bo za 5 lat to dostaniesz grosze za tą kartę.

jeżeli chwilowy skok nie wywali Ci zabezpieczenia to 550W może wystarczyć 'na styk'

1) Myślałem nad RTX 4070Ti Super, ale to chyba overkill

w niektórych grach to i zwykła 4070 w FHD
  • Odpowiedz
@Xelor: są gry typu alan wake gdzie nie pograsz w nie już dzisiaj na wysokich ustawieniach które sobie wymarzyłeś na niej więc tak średnio. wydajnościowo poniżej 3070 to bym nie schodził na pewno, i pamięci tez by się więcej przydało niż 8
  • Odpowiedz
@Xelor: nie bierz rtx 3xxx bo na 4xxx masz najnowszy dlss, generator klatek a starsze mają bardziej ograniczony dostęp do tego także ficzerami możesz sobie zwiększać wydajność
  • Odpowiedz