Wpis z mikrobloga

Barrhorn, 3610 m. Najwyższy szczyt w Alpach na który można wejść i zjechać rowerem bez sprzętu alpinistycznego lub helikoptera. Przy

Start z Turtmann na 650 m, przez dolinę Turtmanntal podjazd na koło 2100 m, potem koło 1500 m wnoszenia roweru. Przedłużyłem do 1900 m i wszedłem i zjechałem z 2 pobliskich szczytów, Inners Barrhorn z 3583 m i Schöllihorn z 3500 m.

Na górze 6 stopni i spory wiatr, ale przyjemna miejscówka. Z tej wysokości widać praktycznie wszystkie czterotysięczniki w Alpach, doliczyłem się 75 z 82.

Na zdjęciu 2 lodówce Brunegggletscher i dalej Turtmanngletschet na tyle czterotysięczników Weisshorna i Bishorna.

#alpventure (mój tag) #gory #szwajcaria #rower #mtb #azylboners
manedhel - Barrhorn, 3610 m. Najwyższy szczyt w Alpach na który można wejść i zjechać...

źródło: org_5324969a3ec1c8e0_1723212030000

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@manedhel: Ale sztos, ja to bym za sobą zostawił brązowy ślad zjeżdżając...
Pytanko przy okazji, widzę, że nie używasz SPD i jak to jest z wyborem tego typu rozwiązań w takim typie kolarstwa?
  • Odpowiedz
  • 0
@Przedabog: 7 h byłoby z 1900m na 3610m, ale byłem za wcześnie i było za dużo ludzi jeszcze, dlatego zrobiłem dodatkowo 2 inne szczyty. W sumie w ten sposób cały dzień spędziłem, od 5 rano do 19:30
  • Odpowiedz
  • 0
@siona: nie wiem jak jest w Austrii. W Szwajcarii gmina może nie pozwolać, ale tylko w najbardziej turystycznych miejscach kilka gmin ma zakazy na ścieżkach pieszych i wtedy często rowerowe osobno. Takie wysokie góry bez kolejek nie są jakoś bardzo turystyczne więc nikt niczego nie zakazuje i nie kontroluje.
  • Odpowiedz
@manedhel: w AT podobno jest odwrotnie - tzn. domyślnie jest zakaz chyba, że ustanowiono inaczej.

jest nawet jakaś wielka inicjatywa ustawodawcza by to diametralnie zmienić (coś - austriaMTB) ale jak to u helmutów - idzie wolno
  • Odpowiedz
@manedhel: o panie ;) jadę do tego pięknego kraju na dwa tygodnie. Oby pogoda się utrzymała. Takich wysokości zaliczać nie będę. Ale chce tam w okolicy córce Aletsch pokazać.
  • Odpowiedz