Wpis z mikrobloga

Raport na godz: 14:00, obwód kurski 9.08.2024

1. Mamy już praktycznie pewny obraz linii frontu w obwodzie kurskim. Siły ukraińskie zostały zatrzymane na linii miejscowości Snagost, Korenevo oraz Olgovka w kierunku północno zachodnim oraz Martynovka w kierunku północno wschodnim. Mapka z wczorajszego raportu jest aktualna.
2. Siły ukraińskie przeprowadziły nalot na lotnisko w Lipiecku gdzie stacjonowały samoloty, które b--------ą siły atakujących. Napewno spłonął magazyn amunicji, natomiast prawdopodobnie wszystkie samoloty zostały ewakuowane.
3. Rosjanie ściągają siły z sąsiednich obwodów oraz głębi Rosji celem przeciwuderzenia. Na licznych filmach widać bardzo duże ilości piechoty oraz lekkiego sprzętu, dronów i artylerii. Póki co nie widziałem czołgów. Napewno faza ekspansji jest już za nami i siły ukraińskie przejdą do obrony na co wskazują raporty o okopywaniu się oraz co raz silniejsze rosyjskie kontrataki.
4. Wczoraj mówiło się o możliwości włączenia się większych sił ukraińskich otwierających front na północny zachód od Sum ale w obliczu szybko sprowadzanych bardzo dużych sił rosyjskich w ten rejon ten pomysł wydaje się mało realny.
5. Wbrew temu co piszą na wykopie, nie wydaje się aby Rosjanie osłabiali kierunki w Donbasie celem przerzucenia wojsk do obwodu kurskiego. Jednostki które są wysyłane to świeże rezerwy stacjonujące w obwodzie biełgorodzkim oraz w głębi Rosji. Być może jedyny front który faktycznie może ucierpieć to front wołczański.

Z racji, że mamy raz w roku tego typu ciekawe i pozytywne wydarzenia chciałbym zwrócić szczególną uwagę na rosnącą ilość dezinformacji pośród memów i heheszek. Ruskie trole siedzą w jamach natomiast na światło wyszli niedzielni analitycy, którzy zakłamują obraz rzeczywistości. Zachęcam do śledzenia mojego profilu oraz raportów (w tym na youtube) aby być na bieżąco ze sprawdzonymi informacjami.

#ukraina #wojna #rosja #sheppardowojnie
Pasterz30 - Raport na godz: 14:00, obwód kurski 9.08.2024

1. Mamy już praktycznie pe...

źródło: raport

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siły ukraińskie zostały zatrzymane na linii miejscowości Snagost, Korenevo oraz Olgovka w kierunku północno zachodnim oraz Martynovka w kierunku północno wschodnim


@Pasterz30: Zatrzymane? Miał być Kursk w 3 dni.
  • Odpowiedz
@Pasterz30: ściągając rezerwy w nowe miejsce braknie ich na uzupełnienie strat na starych frontach i taktyka mielonki przestanie mieć rację bytu. Efekty zaczną być widoczne dopiero po jakimś czasie.
  • Odpowiedz
  • 1
@czy_pisiont nie przy ilosci miesa jakie ma Rosja. Moga sobie pozwolic na kilka takich akcji. Tu nie bylo problemu z tym ze im zabraklo ludzi do ochrony granic tylko z tym ze ruskie to ruskie, woleli zachlac sobie na zapleczu niz pilnowac granicy w okopach. Wywiad tez dal d--y.
@mleko3-2procent nie no jasne, czekamy, natomiast nie boje sie odwaznych stwierdzen bo jezeli bys mnie sledzil to bys wiedzial ze bardzo
  • Odpowiedz
@Pasterz30: Skąd wiesz ile jeszcze mają tego mięsa?
Tu był problem, bo nie było żołnierzy, tylko rekruci jeszcze porządnie nie przeszkoleni których zresztą pojmali paruset. A Ukraińcy użyli dobrze przeszkolonych oddziałów i nowej taktyki.
  • Odpowiedz
  • 2
@mleko3-2procent wiem bo uwazalem na lekcji geografii :) Populacja Rosji to okolo 150 mln ludzi a Ukrainy to obecnie pewnie 25-30 mln w granicach kontrolowanych przez Kijów. Dodatkowo pamietajmy ze Putin na wojne nie wysyla rdzennych Rosjan a Buriatow, Czeczenow i mieszkancow podbitych terenow Ukrainy (tzw DNR i LNR). Nawet nie przeprowadza mobilizacji bo samymi ochotnikami jest w stanie walczyc. Ukraincy juz skrobia po dnie garnka niestety. Z ta taktyka to
  • Odpowiedz
@Pasterz30: no to od 150 mln musisz odjąć rdzennych rosjan. Ile mln zostaję? :) i czy Buriaci, czeczeni Dagestanczycy chca jeszcze zasilać mięsne szwadrony? Jaka jest jakość pozostałych? Według dawnych które ja mam wcale nie jest tak dobrze z rekrutem a niedobór rąk do pracy coraz bardziej uporczywy. Nie twierdzę ze Ukraina ma dużo rekruta ale do obrony starczy jeszcze na parę lat.
  • Odpowiedz