Wpis z mikrobloga

W sumie to dokonaliśmy na tagu małego cudu, bo udało się wyjaśnić społeczeństwu, że dopłacanie do kredytów powoduje efekt odwrotny od zamierzonego to znaczy zamiast zwiększać dostępność mieszkań podnosi ich ceny i w dłuższym czasie utrudnia zakup.

W takim kraju jak Polska wydawało się to misją na Marsa, a tu proszę XD

#nieruchomosci
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl: jeszcze jakiś czas temu polemizowałbym z tym i byłbym skłonny uznać, że fajnie się dzieje w naszej bańce. Ale ostatnio rozmawiam z ludźmi z innych środowisk i grup społecznych i wszędzie nastawienie jest takie samo - uważają, że BK0% to patola. Well done, mirabelki i mirki ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
udało się wyjaśnić społeczeństwu, że dopłacanie do kredytów powoduje efekt odwrotny od zamierzonego


@mickpl: Jakiemu #!$%@? społeczeństwu ? Tej patologii z wypoku, która siedzi akurat na tagu ? To jest ile ? 4k kucy, botow, multikont i ludzi, którzy pytaja, dlaczego mają oddać 3x tyle co pożyczyli skoro mają oprocentowanie 7% ?
  • Odpowiedz
@mickpl: trzeba pracowac dalej, ja nawet nie jestem w jakiejs srogiej dupie, bo odziedzicze szereg nieruchow, aktualnie mieszkam we wlasnej kawalerce i moglbym ew ja puscic i kupic cos wiekszego... ale i tak, ta korupcja doszla do tak skrajnego poziomu ze nawet nie bedac przesadnie poszkodowanym zajebiscie mnie to #!$%@? xD po cichu licze ze moze sie cos zmieni i bedziemy mieli w warszawie jakis marsz rodem z paryza w
  • Odpowiedz
#!$%@? społeczeństwu ? Tej patologii z wypoku, która siedzi akurat na tagu ? To jest ile ? 4k kucy, botow, multikont i ludzi, którzy pytaja, dlaczego mają oddać 3x tyle co pożyczyli skoro mają oprocentowanie 7% ?


@GOHAN: każdy kto wejdzie na otodom czy inny portal z ogłoszeniami chwyta się za głowę i pluje na tych oszustów spekulantów, to już wystarczy, a co bystrzejsi połączą kropki
  • Odpowiedz
@Wielka-Polska-Betonowa: Miałoby to sens gdyby takich mieszkań z "wygórowaną" ceną było 15% a nie #!$%@? 99%. To nie jest wygórowana cena, to jest normalna cena jaka teraz funkcjonuje i koniec. Nikt nikomu nie broni ani sprzedawać przez rok czasu ani kupować przez 20 lat jeśli masz gdzie mieszkać.
  • Odpowiedz
@the_good_guy: ja znowu mam dwóch zajomych co tylko czekają aż ten projekt wejdzie i chcą się zakredytować, działki przygotowane, projekty domów kupione, pozwolenia wydane. Jedni mówią, a drudzy będą brali.
  • Odpowiedz
@fff112: bliższa koszula ciału - nic dziwnego, że beneficjent będzie chwalił. Jak rząd robi wał na miliony złotych, to też narzekają tylko ci, którzy nie skorzystali. Grunt, żeby w przypadku BK0% ludzie byli świadomi, że to jest wał i że trzeba na to patrzeć w ten sam sposób ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Miałoby to sens gdyby takich mieszkań z "wygórowaną" ceną było 15% a nie #!$%@? 99%. To nie jest wygórowana cena, to jest normalna cena jaka teraz funkcjonuje i koniec. Nikt nikomu nie broni ani sprzedawać przez rok czasu ani kupować przez 20 lat jeśli masz gdzie mieszkać.


@GOHAN: NORMALNE CENY XD dlatego nikt nie kupuję i desperatów nie stać nawet na kredyt, #!$%@? ta wasza normalność XD
  • Odpowiedz
NORMALNE CENY XD dlatego nikt nie kupuję i desperatów nie stać nawet na kredyt, #!$%@? ta wasza normalność XD


@Wielka-Polska-Betonowa: Wszyscy kupuja xD Nawet po kilka mieszkań xD Przestańcie żyć tylko ludźmi na najniższej krajowej, bo oni JUŻ mają gdzie mieszkać.
  • Odpowiedz
@the_good_guy To nie prawda, miałem ponad rok temu sytuację taką. Oszczędności życia i plan zakupu mieszkania. Myślę sobie #kredyt2procent to nie wejdzie rząd nie da tyle kasy nie po covid wojnie, ale ceny zaczęły rosnąć. Zaczynam się denerwować i już wiem że nie chciałem programu a muszę skorzystać bo ceny tak wywaliło że tylko program by tą różnicę pokrył. Udało się skorzystałem ale ile się namęczyłem w te parę
  • Odpowiedz
@mickpl: się naprodukujecie a i tak to nie przejdzie bo najsilniejsza opcja czyli banki, które na tym stracą, nie pozwolą na taką opcję. No ale można poczuć się ważnym przez chwilę.
  • Odpowiedz
@the_good_guy Każdy żyje w jakiejś swojej bańce. Temat na pewno trafił do bardziej świadomych ludzi, jednak większość ameb ekonomicznych nadal będzie uważać, że dopłaty są w porządku.

Zdziwiłbyś się ile ludzi nie wie, że bk2% działa przez pierwsze 10 lat, a później wysokość raty obliczana jest bez ulgi. Niezły kwik będzie za kilka lat, jeśli nie powtórzy się wzrost płac taki jak ostatnio (a się nie powtórzy, bo byśmy musieli przegonić
  • Odpowiedz