Wpis z mikrobloga

Za tydzień wybieram się na wakacje do #serbia #czarnogora i wlaśnie się zorientowałem, że nie mam wbitego przeglądu w dowód z powodu braku miejsc na pieczątki. Mam potwierdzenie zrobienia badania i z tego co czytałem to jest honorowane na terenie UE, ale nie mogę znaleźć jak to wygląda w Czarnogórze albo Serbii. Może ktoś miał podobną sytuację. Zastanawiam się czy jechać z tym co mam czy lepiej udać się do WK na wymianę dowodu i jechać z pozwoleniem czasowym. Ktoś coś?
#podroze
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@albin88: kurczę, może być ciężko. W UE to luz tak jak mówisz bo to dokument normalnie honorowany, ale Bałkany żyją swoim życiem. Lepiej sobie zrób ten tymczasowy dowód.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier: @sberatel @sokool @AndrzejTrampolina trochę minęło ale wracam z informacjami - wyrobiłem pozwolenie czasowe. Serbowie na granicy chcieli dowód w jedną i drugą stronę i celnik z Węgier na powrocie również. Jeden nawet zaczął dopytywać o co chodzi bo pierwszy raz widział taki dokument, ale po wytłumaczeniu podziękował i życzył miłej podróży ;) Nie wiem jak by było z normalnym dowodem i dokumentem z pieczątką, ale jest
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier: super :) ale jakbym miał komuś polecać to jednak poza sezonem. W sierpniu były wszędzie korki, około 100km to jakieś 3-4 godziny jazdy. Ja wróciłem zadowolony, żona trochę mniej :) Widoki ładne, ale ludzie wszędzie zostawiali syf. Nawet na plaży rzucali pety czy papierki po lodach za siebie bo ciężko zebrać śmieci i na powrocie wrzucić do kosza 100m dalej... Dużo czytałem o negatywnych opinii kierowcach i jeździe w
  • Odpowiedz
@albin88: luz, Bałkany to ja mam zwiedzone prawie całe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szkoda, że w Durmitorze nie byłeś. Wybrzeże jest spoko, szczególnie Zatoka Kotorska widziana z góry, ale najlepsza Czarnogóra to właśnie góry.
  • Odpowiedz