Wpis z mikrobloga

Dla przypomnienia.
Obowiązujący akt prawny z 01.07.2024 dotyczący odmowy pełnienia służby wojskowej podczas wojny.
Czyli prawo podejmowane po raz kolejny bez konsultacji z ludźmi w „demokratycznym" kraju, z konsekwencją dla facetów.

Dla wszystkich tych co wcześniej pisali że postrzelą innych lub siebie - powodzenia.
Prawdopodobnie będzie u nas tak jak na Ukrainie.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/kodeks-karny-16798683/art-341

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #pieklomezczyzn #prawo #niebieskiepaski #libertarianizm #anarchokapitalizm
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xing77: Dla przypomnienia.

Demokracja w ktorej zyjemy polega na tym ze wybieramy przedstawicieli ktorzy tworza prawo. nie musza sie konsultowac.

A ze spoleczenstwo to debile i wybiera takich a nie innych to juz zupelnie inna sprawa.
  • Odpowiedz
  • 1
Tylko co to za demokracja w której lud nie na nic do gadania, a z drugiej strony ci sami legislatorzy się zwalniają z praw kiedy im wygodnie tworząc przy tym podwójne standardy? Politycy są zwolnieni z ustawy o obronie ojczyzny, choć to oni dla tej ojczyzny powinni świecić przykładem.

Z jednej strony tworzą prawa z konsekwencjami dla mężczyzn, by za chwilę rozpaczać nad „piekłem kobiet" w sytuacji gdzie to nie kobiety giną
  • Odpowiedz
@Xing77: aha, parlamentarzyści na front i nie ma kworum. Nie można żadnej ustawy wprowadzić. Prezydenci miast, wójtowie też są potrzebni na miejscu. I wiele innych osób, wojna to nie tylko front, ale też zaplecze gdzie trzeba organizować tysiące rzeczy. Są osoby niezbędne ze względów prawnych czy technicznych do funkcjonowania kraju.
  • Odpowiedz
Tylko co to za demokracja w której lud nie na nic do gadania


@Xing77: A kto wybiera przedstawicieli? Kosmici? jednorozce? krasnoludki czy smerfy? A czekaj... moze to lud wybiera?

Kiedys myslalem tak jak Ty. Ze demokracja bezposrednia to rewelacja. BO widzialem jak to dziala w
  • Odpowiedz
  • 1
Niekoniecznie zaraz na front, ale w sytuacji gdy decydują za innych ludzi o ich życiu zasadnym jest, by chociaż tę służbę odbyli.
Wojna nie jest normalną sytuacją, i nie jest nikomu do niczego potrzebna, a jedyne czego potrzebujemy to zaprzestania traktowania ludzi jak mięso armatnie.

@gorzki99

A kto wybiera przedstawicieli? Kosmici? jednorozce? krasnoludki czy smerfy? A czekaj... moze to lud
  • Odpowiedz
Obowiązujący akt prawny z 01.07.2024


@Xing77: Tego dnia weszła ostatnia nowelizacja (możesz sprawdzić to w ISAPie) i dotyczyła czegoś innego, a zmiany wprowadziła ustawa o rewitalizacji odry.

Natiomiast artykuł 341. obowiązuje w tym samym brzmieniu od... 1997 roku, co możesz sprawdzić np. tutaj.

Ogółem, to gratuluję refleksu, ciekawe, co odkryjesz za kolejne 30 lat.
  • Odpowiedz
  • 1
M4rcinS: To, że artykuł od tylu lat obowiązuje tym bardziej powinno dać coś ludziom do myślenia.

Bardzo dobrze że przytaczasz rok 1997. Warto pamiętać że to w tym roku powstała prawdziwa konstytucja III RP, która - można to z całą pewnością stwierdzić - jest prawnym bublem.
Z perspektywy lat ludzie na pewno odkryją jakie wady ma system prawny w Polsce, gdy władza zacznie się jeszcze bardziej oddalać od ludzi. Tak jak teraz
  • Odpowiedz
Szwajcaria to właśnie przykład idealny kraju gdzie masz pobór wojskowy przy większościowym poparciu ludzi


@Xing77: Ale zes sie tego poboru uczepil. Masz jakies obawy czy co?

Ja jestem starej daty. I musialem swoje odsluzyc. I wiesz co???
  • Odpowiedz
  • 8
Ja jestem starej daty. I musialem swoje odsluzyc. I wiesz co??? ZYJE.


Ale Ty nie jesteś każdym, i dla wielu ludzi pobór był (i wciąż jest) tragedią, bo przygotowuje ludzi do zabijania w imię interesów polityków.
Poza tym, gratuluję usprawiedliwiania złych decyzji polityków i decydowania o sobie przez rząd. A co, gdybyś jednak nie dożył? Mało to przypadków samobójstw w wojsku na świecie? Mało to było na wykopie obaw z tym związanych
  • Odpowiedz