Wpis z mikrobloga

@uzytkownik_wykop_pl 15 lat to mam tu konto. I nie. Cały kraj tak nie wygląda, chyba, że właśnie w takim klimacie się obracasz, ale spokojnie można żyć bez tego. Zresztą, spróbuj coś dziś załatwić za łapówkę w skarbówce. Powodzenia.
  • Odpowiedz
@Janusz_Rekina: @Cointreau: Chodzi o beton w polskich związkach sportowych, gdzie za pieniądze podatników forsuje się prywatne interesy kosztem sportowych sukcesów. Przykłady można mnożyć: od świeżo upieczonej brązowej medalistki Jareckiej kopiącej się ze związkiem i dyrektorem sportowym żeby móc w ogóle pojechać na IO i wystartować, po strzelectwo, gdzie trener wystawił do zawodów swoją żonę, która rzutem na taśmę znalazła się na Igrzyskach, zamiast najwyżej sklasyfikowanej Polki w rankingu
  • Odpowiedz
@neib1 tu nie chodzi o łapówki. Po prostu o znajomości. Ja na przykład wymieniałem instalacje elektryczną w domu, zmiana przyłącza od słupa, zmiana instalacji na 3 fazową. Gdyby nie to że mój szwagier zajmuje się elektryką i zna kogoś kto zna kogoś w PGE, a ten zna kogoś kto w naszym rejonie robi projekty takich przyłączy i ma firmę wykonawcza, całą procedura trwała by rok a tak tylko 7 miesięcy xD
  • Odpowiedz
wczoraj z sasiadem po pijaku wymyslilismy ze zalozymy jakis zwiazek czegos i bedziemy kosic hajsy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@liczy_no_ze_niby_nie: twój sąsiad to Marian Paździoch, przypadkiem?
  • Odpowiedz
Chciałeś powiedzieć cały świat.

To nie jest tak, że w Polsce jest kolesiostwo i korupcja, a na wspaniałym zachodzie nie ma. Jest jeszcze gorsze. Ale nie na poziomie ziutków z dyscypliny, którą ogląda może kilkaset osób tylko na poziomie korporacyjno-rządowym, gdzie grają o setki milionów.


@Escalade: czyli na zachodzie jest korupfja na poziomie korporacyjno rządowym a u nas na korporacyjno rządowym i w zasadzie to do samej gleby, od samorządu,
  • Odpowiedz
Ale nie na poziomie ziutków z dyscypliny, którą ogląda może kilkaset osób tylko na poziomie korporacyjno-rządowym, gdzie grają o setki milionów.


@Escalade: tylko że tak było od zawsze wszędzie. Władza / tłuste koty na górze zawsze mogły to robić.
  • Odpowiedz