Wpis z mikrobloga

@fiksbo: imo byłbym jeszcze ok z tą tragiczną żywotnością jakby można było łatwo wymienić baterię na nową i np. Za 150 zł mieć oryginalną wymienioną.
iPhone 16 ma mieć większą pojemność ale też będzie AI które pewnie będzie brało energii.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@MatthewDuchovny o to chodzi… nie spodziewałem się w sumie że nie ma nawet roku czasu, a tu już 5 procent zjadło kondycji :D dziwne trochę ale cóż, widocznie tak musi być :D
  • Odpowiedz
@fiksbo no ale chcesz dbać o baterie, żeby długo trzymała, a sam ją sobie ograniczyłeś o 20%... ja po 520 cyklach mam 89%, ładuje jak chce i czym chce
  • Odpowiedz
@fiksbo nie tyle co g---o prawda, jak będziesz ładował telefon w zakresie 20-80 i tylko wolną ładowarką to przedłużysz jego żywotność, zamiast wymienić baterie za 4 lata to wymienisz za 4 lata i 2 miesiące
  • Odpowiedz
@fiksbo no co Ty, od tego jest RAM żeby przechowywać w nim aplikacje, zamykanie apek jest złe dla baterii, bo jak ją otwierasz ponownie to CPU zużywa dużo więcej energii niż jakby miał ją odtworzyć z pamięci RAM
  • Odpowiedz
@cherrz

@fiksbo nie tyle co g---o prawda, jak będziesz ładował telefon w zakresie 20-80 i tylko wolną ładowarką to przedłużysz jego żywotność, zamiast wymienić baterie za 4 lata to wymienisz za 4 lata i 2 miesiące


W 2019r. Wymieniłem baterie i używam do teraz i aktualnie mam 85% kondycji.
Ładuje 20-80% także to nie mit. Coś tam to poprawia
  • Odpowiedz
@iquiet zgadzam się, a jakbyś nie ładował 20-80% tylko używał tak jak chcesz to byś miał 84% i do tego zmierzam, nie warto zawracać sobie tym głowy
  • Odpowiedz
@cherrz no i na moim przypadku nie sprawdziło się bo po kupnie iPhone 7 (2016) ładowałem od 10% a czasami jeszcze niżej do 100% i wyobraź sobie, że do 2019 (wymiany baterii) miałem 87% kondycji baterii.
0-100% 3 lata 13% straty
20-80% 5 lat 15% straty

Niech każdy sobie ładuje telefon jak chce, ja tylko u siebie zauważyłem różnice i to nie na 1% w tym samym czasie
  • Odpowiedz