Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć Mirki,

Szukam mieszkania na wynajem w Warszawie i mam problem. Potrzebuję tego mieszkania tylko na 6-8 miesięcy, a niemal wszędzie chcą umowę na min. 12 miesięcy. Chciałam być uczciwa i z góry uprzedzałam, że wynajmę na tyle to słyszałam tylko "Pani, co Pani głowę zawracasz, min. 12 miesięcy a jak nie to mam 10 ukraincow na Pani miejsce". Jestem już wkurzona delikatnie mówiąc i zaczęłam się zastanawiać czy po prostu nie ściemniać, zadbać w umowie o okres wypowiedzenia i wyprowadzić się wtedy kiedy będę potrzebowała. Jednak obawiam się z dwóch powodów: właściciel chce podpisać umowę najmu okazjonalnego u notariusza i bierze kaucję w wysokości jednego czynszu (prawie 4k). Czy coś mi grozi jeśli podpisze umowę i wypowiem ja wcześniej? Nie będzie chciał oddać kaucji? To moje pierwsze samodzielne wynajęcie mieszkania, jestem młodą osobą i 4 tys to dla mnie duzo.
#nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Podpisuj i wypowiadaj kiedy chcesz. Jak mieszkanie nie zniszczone to dostaniesz zwrot kaucji. Dokumentuj zniszczenia przed wynajeciem i naprawiaj na biezaco wlasne we wlasnym zakresie zeby sie nikt nie #!$%@?.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Przecież ci co chcą na minimum 12 miesięcy dadzą ci umowę terminową bez możliwości wcześniejszego wypowiedzenia, nie bardzo rozumiem w jaki sposób chcesz wynegocjować inny zapis? I tak musisz znaleźć kogoś komu będą pasować twoje warunki.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: każda umowa wynajmu jaka podpisywałem zawsze była na 12 miesięcy ale i tak miała zapis o okresie wypowiedzenia 1,2 lub 3 miesięcy czyli można było ja zakończyć zgłaszając to odpowiednio wcześniej i w żaden sposób kaucji nie traciłem

Musisz po prostu od razu prosić o wzór umowy
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP):

A to nie możesz po prostu przestać placic miesiąc przed wyprowadzka? Akurat pójdzie na kaucję i właściciel sam będzie chciał żebyś się wyprowadziła.


@
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Dopiero co jakiś mirek robił aferę, że właścicielka mu nie chce oddać kaucji bo wypowiedział umowę przed terminem. Jak podpisujesz na rok bez możliwości wypowiedzenia umowy to masz obowiązek płacić przez rok, nie tylko ci nie odda kaucji ale jeszcze będzie cię ciągać o spłacenie miesięcy, za które nie chcesz płacić. Oczywiście jest jakaś szansa, że właściciel machnie ręką, pytanie czy chcesz na to liczyć.

Szukaj dalej i czytaj
  • Odpowiedz
@Catmmando mimo takiego zapisu w umowie to w świetle prawa ten zapis to jest tylko tekst, który przy ustalonym w umowie czasie wynajmu nic nie znaczy. Okres wypowiedzenia obowiązuje tylko wtedy kiedy umowa jest na czas nieokreślony. Oczywiście jeśli wynajmujący zgodzi się zakończyć umowę wcześniej niż okres na jaką jest zawarta to jego dobra wola.
  • Odpowiedz