Wpis z mikrobloga

To nie chodzi o to żeby każdy nasz sportowiec jechał na IO zdobyć medal. Ale o to, że większość sportowców robi na igrzyskach personal best, albo przynajmniej season best. U nas odwrotnie, przecież taki Lisek za miesiąc w Chorzowie na luzie skoczy jakieś 5,90 m. To jest niepojęte. Przecież to najważniejsza impreza w sezonie, jak można robić tu wyniki poniżej własnych możliwości.

#paryz2024
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcelus nie wiem czy tak jest ale podejrzewam, że sportowcy dostaja pieniądze za zakwalifikowanie sie do IO, a pozniej tylko za miejsce 1-3. Pewnie większość z nich stwierdza, że nie ma szans na medal i kladzie c---a na te zawody, bo nie mają zadnych ambicji.
  • Odpowiedz
  • 0
@jutokintumi no ja to rozumiem nawet w przypadku takiego Wdowika, ale przecież Lisek ewidentnie mógł nawet z 5,90 walczyć o brąz, myślę że to będzie dawało podium
  • Odpowiedz
nie wiem czy tak jest ale podejrzewam, że sportowcy dostaja pieniądze za zakwalifikowanie sie do IO, a pozniej tylko za miejsce 1-3. Pewnie większość z nich stwierdza, że nie ma szans na medal i kladzie #!$%@? na te zawody, bo nie mają zadnych ambicji.


@jutokintumi: Dawniej było coś takiego, że do stypendium olimpijskiego trzeba było mieć na Igrzyskach (lub MŚ) przynajmniej 8. miejsce, co w wielu konkurencjach oznaczało występ w
  • Odpowiedz
@southlander: Chyba nadal trzeba zająć co najmniej 8. miejsce na dużej imprezie, żeby dostać stypednium (które swoją drogą jest w wysokości najniższej krajowej). Żołd z wojska to te same okolice.
  • Odpowiedz
Żodzik


@felerny: @marcelus

Nie bronię tych "atletów" i nie znam się zbytnio na lekkiej, ale wwydaje mi się, że w przypadku takich dyscyplin jak skok o tyczce czy bieganie, to chyba istotne są warunki (pewnie głównie moc i kierunek wiatru), więc to chyba nie jest tak że pobicie czy nie pobicie osobistych rekordów koniecznie musi oddawać to jak ktoś jest przygotowany? Bardziej tu chyba trzeba by brać konkretnie różnicę
  • Odpowiedz
@jutokintumi: @southlander: problem jest w tym że oni nie szykują formy pod Olimpiadę bo stypendium jest niewiele mniejsze od tego za Mistrzostwa Europy, które też są w tym roku. Tam konkurencja będzie znacznie mniejsza(liczba krajów), a dodatkowo cześć zawodników spalona Igrzyskami.
  • Odpowiedz