Wpis z mikrobloga

Hyzio jakiś czas po przyjściu ze schroniska stał się wybredny. John Dog for Cats już mu nie podchodzi, a to jest dobra karma z dużym % mięsa. Mama zamiast tego mu daje filetówki zmieszane z małymi puszeczkami które na dłuższą metę są drogie. O tyle dobrze, że jej zwróciłem uwagę na to, aby wybierała karmy pełnoporcjowe.

Ale już połączyłem wątki. Miesiąc po adopcji Hyzio miał ekstrakcję wielu ząbków z powodu złego ich stanu. To co je ma konsystencję papki (mimo że smakołyki jakie poza posiłkami dostaje są dość twarde).

Jest jakaś przyzwoita, ale kosztująca max 10 zł za puszkę 400g karma o rzadszej konsystencji?

#koty #kitku #pokazkota #pytaniedoeksperta
RicoElectrico - Hyzio jakiś czas po przyjściu ze schroniska stał się wybredny. John D...

źródło: 1000024638

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miesiąc po adopcji Hyzio miał ekstrakcję wielu ząbków z powodu złego ich stanu


@RicoElectrico: a jesteś pewien, że to po prostu nie są kocie humorki i znudzenie posiłkami? :D Koty niestety lubią kręcić nosem na jakościowe karmy, szczególnie jeśli poznały smak fastfoodu. Moja Diuna też jest po ekstrakcji, zostały jej 3 zęby i bez problemu wcina karmę niezależnie od konsystencji, te bardziej "stałe" pokarmy po prostu dzielę jej na drobne
  • Odpowiedz
@hamborgir: Na pewno nie tak, jak moja mama. On jej daje tyle radości. Prawie nikt jej z rodziny nie został oprócz mnie i mojego brata który z nią mieszka. A sama jest na emeryturze. Jak tylko zobaczyli się Hyziem w schronisku, to była miłość od pierwszego wejrzenia.
  • Odpowiedz
@RicoElectrico A jakbyś mu paćkał karmy z wodą? Ugniesc to widelcem i będzie bardziej miękkie.
Czy nie zje wtedy? Możesz mu posypać jedzonko nieaktywnymi drożdżami (płatki drożdżowe) - do kupienia na przykład w Lewiatanie. Jak kot nie zje to ty możesz bo są pyszne (smakują jak parmezan)
Możesz ten spróbować kupić karmę dla kociąt - skład jest chyba ten sam tylko różni się stopniem zmielenia.
  • Odpowiedz