Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam problem z zegarkiem automatycznym. Chciałem dzisiaj ustawić czas, wyciągam koronkę na 2 pozycję i teraz pojawia się problem, kręcić mogę tylko w prawo, co powoduje cofanie się wskazówek. Kiedy kręcę w lewo, koronka zaczyna się wykręcać. To samo na wyciągniętej pozycji ustawiania daty i dni tygodnia. Kręcąc w prawo dni tygodnia zmienianą się. Kiedy kręcę w lewo data przeskakuje tylko o 2-3 dni, później koronka zaczyna się wykręcać. Coś się uszkodziło?
#zegarki #zegarkiboners #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yam_yeti: Ja bym poszedł do zegarmistrza. Z zegarkami automatycznymi trzeba uważać przy szybkiej zmianie daty, nie wolno tego robić w zakresie godzinowym 20.00-4.00 (tutaj akurat zależy od mechanizmu, czasami godziny są inne). Trzeba też je regularnie serwisować i wymieniać oleje (maks co 5 lat). Opiłki z jednego elementu przy uruchamianiu uszkodzonego mechanizmu mogą przedostać się w inne miejsca i pogłębić problem.
  • Odpowiedz
@yam_yeti: Prawdopodobnie tylko koronka puściła i sie po prostu odkręca od wałka jak próbujesz ustawić. Śmigaj do zegarmistrza, on to dość szybko ogarnie - w znaczeniu odkręci koronę, walnie pewnie jakiś klej czy coś żeby trzymała się wałka i skręci z powrotem. Miałem tak w jednym zegarku, naprawa zajęła chwilę i kosztowała grosze.
  • Odpowiedz
@Flavius_Claudius_Iulianus: Zgadzam się. Dodam tylko, że nie powinno się w ogóle regulować czasu cofając wskazówki. Należy to robić tylko do przodu, ale producenci o tym nie mówią bo inaczej serwisy by nie zarabiały. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz