Wpis z mikrobloga

#lego na poważnie wzięło się za podróbki.
Pozamykali kilka dużych fabryk w chinach, porozsyłali pisma do stron o zaprzestanie sprzedawania zestawów 1:1.
Szkoda bo Lego p------o troszeczkę z cenami niektórych zestawów i jeśli Chińczyk jest w stanie wysłać przykładowe Porsche z Chin za 50zł już z wysyłką wliczoną w momencie gdy Lego chce 999zł to gdzieś tu się rozjechały ambicje Duńczyków.
I rozumiem że istnieje koszt stworzenia, wymyślenia, marketingu a Chińczyk po prostu bierze instrukcję Lego i tworzy to samo ale mimo to Lego stało się bardzo drogą zabawą a ja się bardzo dobrze bawiłem kupując chińskie wersje.
Myślę że i tak tego nie zwalczą, będą dalej sprzedawać te zestawy i kto będzie miał wiedzieć ten bedzie wiedział co gdzie kliknąć.
Zostało mi kupić jeszcze Wieżę Eiffla i Ferrari.

#klocki #aliexpress #lepin

PS. Co ciekawe podobna sytuacja miała już miejsce kilka lat temu, zamknęli fabryki, sklepy, zmusili ich do zmian na stronach, minęło 6 miesiecy i powstały nowe fabryki i nowe sklepy XD więc pewnie do świąt powstanie coś nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
MrBeast - #lego na poważnie wzięło się za podróbki.
Pozamykali kilka dużych fabryk w ...

źródło: 1

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jeśli Chińczyk jest w stanie wysłać przykładowe Porsche z Chin za 50zł już z wysyłką wliczoną w momencie gdy Lego chce 999zł to gdzieś tu się rozjechały ambicje Duńczyków.


@MrBeast:

sorry, ale nie znam zadnego zestawu Porsze, ktory w Lego jest za tysiaka a u chinczya za 5 dych z
  • Odpowiedz
@MrBeast: koszt marki Lego i ich know-how jest dużo więcej warty niż produkcja samych klocków, więc je wiem czy to takie p------e że płacisz za Lego 999zł a u Chińczyka który wszystko skopiował i wyprodukował za kilka zł. Chińczyk nasyca rynek swoim gownem, więc Lego musi podnosić ceny. Wiadomo, lego to korpo i patrzą na zysk, ale czy chińczyk kieruje się czym innym? Nie, a w dodatku łamie zasady i
  • Odpowiedz
@MrBeast: lego nie stało się drogą zabawką, zawsze było droższą i lepszą jakościowo zabawką. W latach 90 lego kosztowało dużo więcej niż dzisiaj, a jednak ludzie kupowali.
Lego podniosło ceny bo dolar poleciał w górę, teraz obniżyło ceny, a do tego sami to wymyślają, reklamują, wysyłają do sklepów.

Chińczycy mogą dalej tworzyć zestawy i sprzedawać je w Polsce. Raz, że tylko część trzyma się kup, a reszta to takie byle
  • Odpowiedz
wyglądaj jak g---o


@Qullion: jak każde śmieszne samochodziki technic, ale chociaż cada nie daje naklejek do zestawu za 2k xD

które też potem okazują się p--------i MOCów xD


@Kryspin013: takbyło.jpg, licencjonowane zestawy to p------i z rebrickable
  • Odpowiedz
@GoracyStek: brak naklejek to jakieś wyróżnienie? zestawy cady nie mają ani naklejek ani nadruków. Jakby mieli same nadruki to tym bardziej bym nie kupił takich klocków.
  • Odpowiedz
@GoracyStek: przecież to się przewija od bardzo dawna na tagu, jedni chcą nadruków, a inni tworzą coś swojego i naklejki odkładają na kupkę albo używają w tych konstrukcjach by lepiej wyglądały.
  • Odpowiedz