Wpis z mikrobloga

Zaczynam rozważać zakup starego mieszkania w default city (dla siebie, nie na flipa xd) - raczej typowa wielka płyta, ewentualnie niski blok z lat 50-60. Na co zwracać uwagę i dopytywać, żeby nie wkopać się w jakieś totalne szambo? Może ma ktoś doświadczenie w temacie?
Oczywiście wiadomo, do kupienia głównie mieszkania z których wczoraj wynieśli dziadka, więc i tak wszystko byłoby kute do betonu, ale może są ogólnie jakieś grubsze problemy z budynkami, instalacjami, itd.?
#mieszkanie #nieruchomosci #warszawa #remont #remontujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vaerlin: uwazaj na te niskie bloki które ma w zarządzie WSM na Bielanach, bo słyszałem że mają robić jakąś dobudówkę pięter.
I przede wszystkim sasiedzi, tam pewnie będzie dużo dziadków, ale może być też trochę patoli w komunalnych. No i jakbyś mial mieć sypialnie od klatki schodowej to nie bierz
  • Odpowiedz
@Vaerlin: Najważniejsze to sąsiedztwo w bloku ale też na osiedlu. Jak trafisz na patolę to życie staje się dużo mniej przyjemne. Na Bielanach w wielkiej płycie to głównie emeryci więc niby spoko, tylko pytanie co będzie z tymi mieszkaniami jak się przekręcą - już coraz więcej widać kolorowych, o Ukraińcach nie wspominając więc niestety jest szansa że będzie się to wszystko zamieniać w imigranckie getto.
  • Odpowiedz
  • 1
@Yuri_Yslin a co mam do wyboru? Nowe budownictwo na Ursusie lub Białołęce z 1,5h dojazdu do centrum? Czy osiedla na Włochach pośrodku magazynów smrodu ¯\(ツ)/¯ A to i tak za 16-17k za metr, czyli tyle co wielka płyta w spoko miejscu. Jakieś nowe bloki w fajnej dzielnicy to 22, 25, 27k, czyli jednak za dużo. Mieszkanie i tak ma być raczej na parę lat na przeczekanie, potem się opchnie
  • Odpowiedz
@Vaerlin: Chcesz płacić 16k za wielką płytę... ja #!$%@?ę.

Stary.

Kup coś na Grochowie, będzie trzecia linia metra 200m od krawędzi osiedla, masz 5 minut w linii prostej do dworca wschodniego z buta, 14-15k z metra u Victorii i Develii. Ma być nowy
  • Odpowiedz
@Vaerlin: 16k może być, ale chyba lepsze 16k za nowe, niż 16k za wielką płytę, nie uważasz? Podpowiem, chyba wrzesień-październik ma ruszyć sprzedaż trzech nowyc bloków w "alejach praskich" u Develii, powinno być <16k, monitoruj ich stronę.
  • Odpowiedz