Wpis z mikrobloga

Dzień przed startem nowej pracy, a firma mi pisze, że ich laptopa dostanę za 1-2 tygodnie i do tego czasu mam się szkolić na swoim sprzęcie, który do tego musi stać na Windowsie, żeby coś tam zainstalować. A osobiście korzystam z Maca. I ciekawe co oni sobie myślą, że dzisiaj będę gorączkowo biegał i szukał czegoś z windowsem, żeby łaskawie móc coś robić, zanim ruszą dupę i wyślą mi swój sprzęt?

Jeszcze rozumiem, gdyby wysłali to 1-2 tygodnie temu, wtedy nawet bym coś pewnie kupił, bo i tak rozważałem drugi sprzęt, bardziej pod gry, ale kurde, dzień wcześniej? Ja to mam pecha do firm ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pracait #programista15k
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zmarnowany_czas: Bez stresu, jeśli nie masz windowsa to rób tyle ile pozwala macOS, ale ja bym nie zatrudnił pracownika z taką nazwą użytkownika:p

i co mimo tego dalej tam pracujesz?


@r00ti: Jeszcze nie pracuje, od jutra dopiero będzie bąki zbijał. Świetna robota.
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: Dziwne, że karzą ci cokolwiek instalować na swoim prywatnym kompie, miałem znajomych co miał podobną sytuację jak ty, to kazali im kartkę z godzinami wypisywać i podpisywać, a potem zdjęcie wysłać do momentu otrzymania lapka.
  • Odpowiedz
idealny przykład tego że B2B to wał, przedsiębiorca który zajmuje się oprogramowaniem, a pracować może tylko na Macu xD


@unlucky_: a co tu ma typ umowy do tego xD na UOP laptop by magicznie przyleciał?
  • Odpowiedz
@kutafonixor: na UOP mówisz o sobie „przedsiębiorca”, czy pracownik uzależniony od pracodawcy? Na uop to chyba normalne że stanowisko przygotowuje Tobie przedsiębiorstwo które Ciebie zatrudnia xd

Jak zatrudniasz hydraulika, to on też od Ciebie bierze narzędzia do pracy którą ma wykonać? XD
  • Odpowiedz
Na uop to chyba normalne że stanowisko przygotowuje Tobie przedsiębiorstwo które Ciebie zatrudnia xd


@unlucky_: chyba nie zczaiłeś że ktoś po prostu nie ogarnął tego stanowiska. W korpo zdaza się to cały czas, hr daje znać it dzień przed że przychodzi nowy pracownik i trzeba sprzęt przygotować a akurat it nie ma niczego do wydania bo się skończyły. Mało jeszcze chyba w życiu widziałeś ze takie głupoty wypisujesz
  • Odpowiedz