Wpis z mikrobloga

2919 - 1 = 2918

#bookmeter #beksinski

"Beksińscy : portret podwójny"

Magdalena Grzbałkowska

Już na wstępie - absolutnie polecam! Najlepsza książka jaką czytałem od wielu lat. Historia prawdziwa, jednak czyta się jak dobrą powieść - i tu ukłon w stronę - nieznanej mi wcześniej - autorki. Napisane to jest dynamicznie, wzbudza ciekawość i niczym u Hitchcocka - mocne otwarcie, a potem tylko ciekawiej:) Książka pisana jest obiektywnie, na podstawie niezliczonej ilości tekstów źródłowych, autorka nie boi się wytknąć bohaterom absurdalnych zachowań czy dziwnych zwyczajów, jednak czuć zdrową sympatię do nich.

Książka opowiada historię rodziny Beksińskich - genialnego malarza Zdzisława, jego wielkodusznej małżonki Zosi i owładniętego obsesją śmierci tłumacza tekstów i prezentera radiowego - Tomka. (Niby) zwykład historia niesamowitej rodziny, podczas lektury śmiałem się do rozpuku, wkurzałem na bohaterów, współczułem im i (niemal) płakałem. Bo ostatecznie to smutna opowieść. Chciałem podczas czytania wrzucać co ciekawsze cytaty ma Mirko, bo jest tego mnóstwo, jednak za bardzo się wciągnąłem i musiałbym pisać co parę chwil.

Poczytajcie lepsze od moich wypocin recenzje w internetach, jeszcze raz polecam
Pobierz KBR_ - 2919 - 1 = 2918 

#bookmeter #beksinski 

"Beksińscy : portret podwójny"

Magd...
źródło: comment_ZRcv1yyLQbKPHejuT0qDk5hc9NoVv5Rj.jpg
  • 3
@KBR_: jest to jedna z nielicznych biografii, które chciałam przeczytać, ale bałam się, że ze będzie ona opierała się na tragediach związana z rodziną Beksińskich. Ale widzę po Twoim opisie, że jest inaczej. To dobrze. Na pewno przeczytam.