Wpis z mikrobloga

Gorskie mirki jak to jest z biletami do Karkonoskiego parku np. przy wejsciu na #sniezka Ktos to na prawde weryfikuje na szlaku czy z kazdej strony sa kasy? Co w przypadku braku biletu?
Myslalem zeby sie jutro wybrac na Sniezke lub Skalny Stol ale mam na koncie 3,5zl a wstep do parku kosztuje 5zl XD

Poki co zmieniam plany na Wielka Kope i Izerskie Garby, ale pytam na przyszlosc.

#podrywajzwykopem #gory #karkonosze #podroze
Mdx91 - Gorskie mirki jak to jest z biletami do Karkonoskiego parku np. przy wejsciu ...

źródło: polske-krkonose

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mdx91: nawet jak nikt tego nie weryfikuje, to wydaje mi się że 5zł czy 10zł to nie duża cena za fakt istnienia stopni czy barierek w takich miejscach
no #!$%@?, nie mieć 5zł aby wejść na szlak?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Evert no aktualnie nie mam. Zreszta pytam o to z czystej ciekawosci i nie jestem przeciwnikiem oplaty. Dlatego tez zmienilem plany.
  • Odpowiedz
@Mdx91: w karkonoszach, w bieszczadach nikt mi nigdy nie sprawdził, w zakopanem jak schodziłem chyba z morskiego oka - tam jak już asfaltu chyba nie ma (albo #!$%@?łem miejsca) to ok. godziny 16-18 chyba ktoś sprawdzał
  • Odpowiedz
@Mdx91: ja kiedyś chciałem wejść na Śnieżkę zaczynając szlakiem za kościołem Wang i myślałem, że jak sprytnie ominę tę budę z biletami to mi nikt nic nie powie. Otóż ku mojemu zdziwieniu wyleciał za mną jakiś brudas w okularkach i sandałach z identyfikatorem parku na szyi i zapytał, gdzie się wybieram bez biletu xD udałem debila, że 'ojoj nie zauważyłem kasy biletowej' i poszedłem grzecznie do kolejki po bilet xD
  • Odpowiedz
@Mdx91 Mnie kontrolowali w zeszłym roku przy dawnym Schronisku Bronka Czecha.
Brak biletu skutkuje karą w wysokości 50-​krotności normalnej stawki za bilet.
Nie wiem kogo ty chcesz podrywać z 3.5zl w kieszeni ale powodzenia ( ͡ ͜ʖ ͡)

@bladolux jprd ale wstyd
  • Odpowiedz
  • 1
@Mdx91 Mnie kontrolowali na polanie gdzie masz skrzyżowanie niebieskiego w kierunku Samotni, żółtym i zielonym.

Mandatu nie dostałem ale musiałem zakupić bilet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Mdx91 W sumie to od czeskiej strony chyba można wejść za free. Niemniej domyślam się, że z takim stanem konta w grę wchodzi wejście jedynie od polskiej strony xD
  • Odpowiedz
Nic nie kupuj, co roku miliony zarabiają i gowno robią. Niech te schaby turystyczne w klapkach płacą za wejście i tak tylko do schroniska nazrec się i napić. Masz pełno ścieżek bocznych którymi możesz obejść wejście biletowane. Jak coś spytają na polanie za wangiem kobiety w mundurkach czy masz bilet, to mówisz że nie masz i idziesz dalej.
  • Odpowiedz
@hos85: nie nie musiałeś, mówisz że nie.masz i idziesz i idziesz dalej, kilkanaście razy to przerabiałem przez lata. Jakbyś zobaczysz na co ida te pieniądze, czyli chore wynagrodzenia dyrektorów, ich spotkania pijackie i ogólnie marnotrawienie, to ci się odechce sponsorawanka górskich działaczy. Chcesz to poczytaj o tym trochę od ludzi z regionu, ile idzie na ochronę parku a ile na koszty zarządu. To samo co Tatrach
  • Odpowiedz
@Mdx91: Nikt tego nie weryfikuje, ja zawsze obchodzę te budki z poborem myta na około. W Świętokrzyskim Parku Narodowym dziady prowansalskie już tak się wycwaniły, że w wielu miejscach stawiają tylko słupy, żeby kupić bilet przez internety jakimś tam kodem qr. Niech mnie w pompę całują, swoboda przemieszczania prawem nie towarem.
  • Odpowiedz
@Mdx91: Nigdy nie kupiłem biletu. Raz, że 3-4 rano nikogo tam nie ma (o 17 też nie) a dwa, nie zamierzam płacić za wstęp do naturalnego terenu. Sami dość go dewastują, zamykają co ciekawsze szlaki i narzucają większe ograniczenia w wędrówkach i jest to zdanie również kilku osób, które od wielu wielu lat są mocno związane z KPR :)

Jak ktoś Cię złapie bez biletu to mówisz, że nikogo nie
  • Odpowiedz