Wpis z mikrobloga

Sytuacja trochę absurdalna a nawet bardzo. Mam do sprzedania trochę części do drukarek 3d. Dodając ogłoszenie na OLX w kategorii Drukarki 3D w formularzu jest do wyboru co konkretnie sprzedajemy. Jest tam do wyboru urządzenie, części, filament, inne. I teraz najzabawniejsze, jak dodam część według tego wzoru i zaznaczyłem tam "część" to moje ogłoszenie zostało przekierowane według logiki ich moderatorów do kategorii całkowicie niezwiązanej już z drukarkami 3d ale do kategorii "Drukarki i skanery -> Pozostałe". Jak zapytałem dlaczego tak zrobili to powiedzieli mi, że tak ma być i teraz moje ogłoszenie jest we właściwym miejscu. Gdzie tutaj jakakolwiek logika? Pomijam fakt, że zdecydowana większość części do drukarek jest tam gdzie dodawałem pierwotnie ogłoszenie i ma wyszczególnione, że to część. Już nie wiem jak z nimi rozmawiać. Jeszcze nie spotkałem się z czymś takim, zwłaszcza że tak na oko ponad 90% takich rzeczy wcale nie jest przekierowana do kategorii według ich klucza słusznej.

#olx #druk3d
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hrumque: Ciężko doszukać się w tym jakiejś logiki. Pewnie ktoś kto sprzedaje to samo zgłosił żeby ubić konkurencyjne oferty. Bo normalnie większość części jest tam gdzie ma być, no chyba że zobaczy moderator to przeniesie. Sprzedaję już od wielu lat różne pierdoły jak coś zalega w domu ale jeszcze nie spotkałem się z taką logiką, aż nie wiem co powiedzieć.
  • Odpowiedz
@m_a_t_e_u_s_z: mi tak samo przenosili rzeczy bez ładu i składu.
Jak sprzedajesz telefon albo samochód - to sprawa jest prosta, dla bota, automatu czy moderatora.
Ale jak sprzedajesz autko w kształcie telefonu, będące zabawką - to "inteligentny moderator" potrafi wywalić z działu zabawki, do działu telefony.
A potem inny - do działu samochody. Po czym usuną ci ogłoszenie "bo jest w złej kategorii".

A najlepiej gdy miałeś wykupione wyróżnienie - pech,
  • Odpowiedz
@bukszpryt: Już większość rzeczy sprzedałem, zostało tylko kilka drobiazgów w sumie. Ogólnie jeszcze przesłałem im zdjęcie tego jak to wygląda z pespektywy dodawania ogłoszenia. W formularzu jest specjalne pole żeby wybrać dokładnie to co nie powinno się tam znajdować według tego co twierdzi moderacja OLX. Oni twierdzą, że w tej kategorii mogą być same drukarki 3d a w formularzu po wybraniu kategorii drukarki 3d jest to co widać, jednak nie
mateusz - @bukszpryt: Już większość rzeczy sprzedałem, zostało tylko kilka drobiazgów...

źródło: Screenshot 2024-07-30 13.29.04 (1)

Pobierz
  • Odpowiedz