Wpis z mikrobloga

Miernoty drogowe znowu popuściły we wpisie o szybkiej i bezpiecznej jeździe xD

https://wykop.pl/wpis/77412217/obserwuj-mirkoanonim-szykuje-sie-drugi-sebastian-m

Tyle się mówi, że ludzie są głupi ale naprawdę definicja idioty, który nie jest świadomy swojej głupoty, jest bardzo trafna xD

Nie ma to jak być przegrywem bez dobrego auta, który nigdy nawet nie pojechał na tor sprawdzić umiejętności swoje i możliwości auta, nie wziął udziału w kursie DTJ, ale wypowiadać się z cała pewnością o tym czy ktoś jadący szybko robi to bezpiecznie czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

By być miernotą drogową trzeba się cechować niskim IQ - jest to wręcz ewidentnie w każdej dyskusji z takimi osobami. Miernoty zawsze popełniają te same logiczne błędy, stawiają chochoła i wyciągają bezsensowne wnioski.

Przykłady:
1. Peretti zapieprzał swoją meganką na semi slickach po drogach jak po torze wyścigowym - z tego co wiem to nigdy się nie rozwalił (mogę się mylić) - wniosek miernoty? Brak wniosku, a przecież statystyka i ryzyko jakie ponosił (a było wielkie) powinna gwarantować mu przynajmniej kolizję xD

2. Peretti rozwala się w Krakowie - kij z tego że miał 2 promile i ledwo kontaktował - ważne że rozpędził się w mieście do 160km/h - wniosek miernoty? Wszyscy z-----------e są potencjalnymi zabójcami xD

3. Majtczak zapieprzał po polskiej autostradzie ponad 300km/h w nocy i nie wyrobił się na łuku we własnym pasie, przez co najechał na Kia na pasie środkowym - wniosek miernoty? Wszyscy z-----------e są potencjalnymi zabójcami xD

4. Pytając miernotę o zasadność ograniczeń odpowie ci, że ktoś takie postawił i tak ma być, bo takie jest prawo - miernota nie dopuszcza nawet myśli o DYSKUSJI na temat zasadności ograniczeń.

5. Jak reaguje miernota na widok filmiku Petrolhead No.1 testującego vmax na pustym i prostym odcinku NIEMIECKIEJ autostrady BEZ LIMITU, który zwalnia na łukach i gdy widzi parę aut przed sobą, które mogą mu zjechać na jego pas -- Skrajnie niebezpiecznie zachowanie xD

6. Jak reaguje miernota drogowa w dużym ruchu na polskiej autostradzie? - Jedzie te na przykład 90km/h (bo taki ruch, że wszyscy jadą jeden za drugim) i trzyma dystans 20 metrów od poprzedzającego pojazdu. Bonus jeśli tym pojazdem jest tir tak aby jeszcze mniej widziała co się dzieje przed nim xD

7. Miernota jest oczywiście hipokrytą, bo oczywiście sama nie trzyma rygorystycznie limitu prędkości, co przyznaje jak się ją przyciśnie xD

8. Miernota nie rozumie na czym polega płynność ruchu i że jadąc na równi ze wszystkimi nie ma zaburzenia ruchu i jedzie sie bezpieczniej - to jest przytyk z jednej strony do kapeluszników jadących <120/140 na autostradzie i realiów wielu polskich miast gdzie rano WSZYSCY jadą 70-80 co szerszymi ulicami i nic się nie dzieje xD

9. Miernota oczywiście nie potrafi myśleć inaczej niz skrajnościami (jak Sith z gwiezdnych wojen), więc jak jej powiesz, że 160/140 jest w pełni bezpieczne to ona odpowiada, żeby od razu jechać 250km/h, bo to jest tak samo niebezpieczne i nielegalne dla niej, jak jazda 160/140 xD

10. Najważniejsze - miernota w swoim prymitywnym myśleniu kompletnie nie potrafi odróżnić idioty siedzącego ludziom na zderzaku, popędzającego światłami czy zapieprzającego 200km/h w mieście od osoby, która im mówi, że na autostradzie możnaby się rozpędzić nieco szybciej, ale trzeba uważać na innych xD

Ręce opadają jak się czyta wpisy miernot drogowych. Zero myślenia, zero dyskusji i zero wyobraźni, że ktoś może być lepszym kierowcą od nich. Hołowczyca wyjątkowo nie lubią, bo on jako jedyny ze sportowców nie chce KŁAMAĆ i mówic, że on to tylko jeździ szybko na torze, bo na drodze jest niebezpiecznie. Pewnie przegina ze swoją jazdą, ale niewątpię że jeździ tak na codzień i zdaje się że jeszcze nikogo nie zabił ani nie zrobił krzywdy.

Czy JA jestem dobrym kierowcą? Patrząc po tym jak większość ludzi sie wypowiada i tym, że widzę głupotę (miernot) lub zwyczajny brak wiedzy/doświadczenia (normalnych ludzi) to wydaje mi się, że tak. Na pewno inwestuję bardzo dużo czasu w poprawianie swoich umiejętności, dbam o samochód i stosuję zasady jazdy defensywnej z koronną zasadą, że jeśli ja jadę szybciej to ja jestem gościem na drodze i muszę dostosować się do innych ludzi z różnymi umiejętnościami!!!

#motoryzacja #samochody #prawojazdy #miernotydrogowe
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@Karton_bez_szkla: Tiaa, przypomina mi się wypadek z ibizy, która jakis passat wyhamował. Okazało się, że dzban z passata zrobił lekkiego brake checka, a ibiza prowadzona przez nieogara rozwaliła się o barierkę przy zwykłym hamowaniu xD

Potem na zdjęciach wyszło, że opony kierunkowe zamontowane w drugą stronę i że są ślady złej zbieżności na oponach - co oczywiście może powodować nagłe skręt przy mocnym hamowaniu.

Ergo ta ibiza rozwaliła by się
  • Odpowiedz
@cwlmod: nie chce mi się czytać całego i oglądać całego tego filmu więc napiszę tylko, że gość zdaje się dość racjonalnie podchodzić do tego co robi o czym świadczy chociażby ten moment gdzie bez żadnej spiny pozwolił wyprzedzić wolniej jadącego: https://youtu.be/v1hLL5uAOJg?t=1385

Większość z-----------y w Polsce nie wykazuje takiego zachowania tylko ciśnie i pogania i oczekuje, że to jemu będzie się zjeżdżać (czemu z radością przyklaskują wykopki).

No i co mógłbym
Krupier - @cwlmod: nie chce mi się czytać całego i oglądać całego tego filmu więc nap...

źródło: Bez nazwy

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@Krupier: Oczywiście, że racjonalnie podchodzi, a miernoty drogowe tego kompletnie nie widzą. Ta cała dyskusja to pokaz spie****nia umysłowego wykopków, które mają problem, że ktoś w superaucie jedzie szybko na drodze PUSTEJ xD

No nie ma bardziej jaskrawego przykładu głupoty jaką cechują się miernoty drogowe.

Większość z-----------y w Polsce nie wykazuje takiego zachowania tylko ciśnie i pogania i oczekuje, że to jemu będzie się zjeżdżać (czemu z radością przyklaskują wykopki).

Nieprawda. Nie wiem co dokładnie masz na myśli pisząc z-----------e, ale skunksa na drodze jak i w życiu zawsze się znajdzie. To jadący szybciej są problemem tylko kretyni, którzy zachowują się
  • Odpowiedz