Wpis z mikrobloga

[1.1] eKW pobieraczek

Link do nowej wersji:
Wersja 1.1

Co nowego?
* pozbyłem się niepotrzebnego kodu i odchudziłem program ze 160 mb do 120 mb
* Generowanie i pobieranie z zakresu ma teraz opcje parametrów, dzięki czemu znając ostatnią cyfrę numeru oraz cyfrę kontrolną możemy zawęzić zakres poszukiwania np. zdobywając te dane ze strony ekw.plus po wpisaniu identyfikatora działki
* Zapamiętywanie ostatnio używanych parametrów z generatora
* Odtwarzanie muzyki w tle powinno już działać prawidłowo (muzykę można wyłączyć z paska na górze, ustawienie jest zapamiętywane przy ponownym uruchomieniu programu)
* Zapamiętywanie ostatnio wybranych działów KW
* Pomniejsze poprawki

mój GITHUB

#ekwpobieraczek

#ksiegiwieczyste #python #selenium #geodezja #nieruchomosci
RZM_4 - [1.1] eKW pobieraczek

Link do nowej wersji:
Wersja 1.1

Co nowego?
* pozbyłe...

źródło: 1.1

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@WykopowyGeodeta też muszę pobierać księgi do zrid, stąd narodził się pomysł na program. Próbowałem korzystać z tego co oferuje C-Geo, ale to jakiś żart po 10 księgach się blokuj pobieranie
  • Odpowiedz
@RZM_4: uzywasz c geo do codziennego uzytku? Bo ja mikromape + winkalk + turbomape i czasmi mysle zeby sie przeniesc na cgeo( ale nie ukrywam ze nie chce mi sie od poczatku uczyc programu jak tamte znam na dobrym poziomie), bo slyszalem ze w cegeo, np. zmieniasz pkt graniczne pracujac na gml lub dodajesz dzialki i można wypluć raport z wykazem zmian danych dotyczacych działek ewidencyjnych do mapy podzialowej z
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@WykopowyGeodeta używam glownie C-Geo wczytywania gml z EGiB, generuje z C-Geo wypisy z EGiB, eksportuje właścicieli działek, działki, użytki, inne dokumenty itp do xlsx. Zawiadomienia robię w Access. Modyfikacje gmli gesut i bdot robię w EWmapie, która super sobie z tym radzi, a rastry w EVR wczytują się mega szybko. Rozliczenie działek u mnie w firmie robi się w geomapie i z tego generuje raport, który następnie jest przerabiany w excelu
  • Odpowiedz
@RZM_4: czyli tez kombinowanie z różnymi programami jak i u mnie. Mikromape umiem na bardzo fajnym poziomie i kilka rzeczy mogłoby być dodane i tak sie zastanawiałem czy jest sens przechodzić na inny, ale jak mówisz że macie cgeo i jest to jeden z programów ktore uzywacie to tez nie ma rewelacji ze wszystko ogarnie..... Dzieki za odpowiedz
  • Odpowiedz
@RZM_4 jakie parametry najlepsze żeby jak najszybciej pobrać? Jak najlepiej zawęzić poszukiwania? Jakie tricki polecasz?
Jak coś tam próbowałem pobrać to w Chrome odpala się okienko do wyboru domyślnej przeglądarki, więc musisz dodać flagę do selenium żeby nie wyświetlało tego okienka. A tak w ogóle to nie się tej automatyzacji odpalać w headless wersji selenium? Wydaje mi się ze powinno działać.

W sumie czemu uderzanie do API odpada?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@its_over_for_chlop

Co do chrome to na niektórych komputerach się pojawia to okienko i masz rację muszę dodać flagę, więc jeśli Ci się pojawia to wybierz w zakładce ustawienia EDGE.

Z headless jest problem taki że powinno działać, a nie działa. Próbowałem na różne sposoby i nadal nie mam takiego który działa, sama flaga i ustawienie rozmiaru okna przeglądarki nie rozwiązuje problemu. Chyba będę próbować skorzystać z innej biblioteki
  • Odpowiedz
@RZM_4: Trzeba używać jakiegoś proxy czy można sobie normalnie korzystać na swoim publicznym IP?
W zasadzie to nie potrzebuję miliona ksiąg tylko numerów 5 otaczających mnie nieużytków. Znalazłem sobie w Sieci identyfikator sądu + ostatnią cyfrę księgi + cyfrę kontrolną. Czyli mam coś w rodzaju ABCD/XXXXXXX1/1, gdzie różni się tylko ta cyfra księgi. To znaczy, że aby pobrać te 5 ksiąg muszę pobrać pełen zakres od 1 do 99999999? Ile
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@krzaczor93 proxy niepotrzebne. Aby pobrać wybierz dokładnie taki zakres, ustaw parametry ostatnie cyfry i kontrolnej i wybierz zapis do jsona i xlsx, dział 1-O, w ten sposób pobierze Ci tylko dział pierwszy do tych dwóch plików i tak jak komuś wyżej pisałem możesz wten sposób na bieżąco przeszukiwać jsona czy już się trafił ten numer działki który chciałeś, ewentualnie poczekać aż się cześć pobierze zapauzowac i przeszukać arkusz excelowy. A I
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Gartosz wpisałeś też ostatnia cyfrę? Bo to działa tak że oba warunki są brane pod uwagę lub żaden jeśli jednego brakuje, może to błąd z mojej strony
  • Odpowiedz
@RZM_4: A to ja właśnie znam tylko sumę kontrolną. Jakie ustawienia wybrać, żeby mieć listę podstawowych danych (imię, nazwisko, adres itp.) dla wybranych numerów, czy nie ma takiej opcji?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Gartosz to muszę w następnym upadacie zrobić aby dało się wybrać tylko jeden warunek, a podstawowe dane to zapis do json (wyszukiwanie) lub CSV, wedle uznania
  • Odpowiedz