Wpis z mikrobloga

I tak największa beka z tego gościa. MKOL dodał 37 konkurencji z pływania, żeby USA nabijało medale a potem mówią, że to najlepszy sportowiec w historii xD Ciekawe jak jakiś koszykarz czy tenisista miałby z tym wygrać? By musieli dawać medal za każdy set i i tak nie wiem czy miałby tyle samo szans. Pływacy to najbardziej przereklamowani medaliści.

#paryz2024 #olimpiada
mackbig - I tak największa beka z tego gościa. MKOL dodał 37 konkurencji z pływania, ...

źródło: phelps-medals

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@krystse przeciez masz bieganie na 100,200 , 400 , 800, 100, 200 przez plotki,

Czemu nie ma takiego co by dominowal w kazdej dyscyplinie ? Gosc akurat byl fenomenem , ogarnial kilka dystansow i rozne style plywania
  • Odpowiedz
@Cadfael: chyba nie pod tym postem mnie oznaczylas, ale nie przezywaj mnie od zwierzat. Ty tez nim jestes jak kazdy czlowiek xD zabawne jest to, ze zdazylas mnie juz obrazic z 5 razy, a ja tylko raz nawiasem powiedzialem, ze jestes malo bystra. Kto tu jest zwierzeciem i patusem, skoro przerasta cie najprostsza kultura osobista? Naprawdę jestes mocna XDDD
  • Odpowiedz
A najśmieszniejsze jest to, że Phelps ma teraz depresje kurła. Czujecie, tyle medali, hajsu a on ma #!$%@? depresje. Niech pożyje w Polsce za minimalną to może mu rozum wróci, bo chyba go utopił w basenie olimpijskim na dystansie 200 motylkiem.
  • Odpowiedz
@mini_klaudia: no i ok, to właśnie znaczy, ze jest prawdopodobnie najlepszym pływakiem w historii, a niekoniecznie sportowcem (bo jak wiadomo, żeby uprawiać ta dyscyplinę trzeba mieć określona budowę ciała, jeśli chcesz bić się o top)
  • Odpowiedz
@mackbig: jeśli jesteś lepszy w każdym stylu niż jakoś specjalista danego stylu, to należy sobie zadać pytanie czy specjalista w danym stylu jest specjalista czy po prostu najlepiej mu w tym idzie
  • Odpowiedz
@Saprofit: pływanie jest bardziej technicznym sportem niż bieganie, stąd łatwiej zdobyć medal na 400m i na 100m jednocześnie.

Szkoda, że Phelps nie zdobył medali w pływaniu synchornicznym i skokach do wody ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kubas89: nie sprowadzałbym tego wyłącznie do samej techniki, to jest raczej wypadkowa efektywności poruszania się człowieka w samym środowisku wodnym, która jest po prostu niska i wymagania innych zasobów energetycznych organizmu w zależności od dystansu. W końcu do poruszania się w wodzie nie jesteśmy jednak specjalnie stworzeni i stąd różne style i dystanse. Zauważyć też warto, że Phelps nie był ani wybitnym sprinterem na 50m ani długodystansowcem, bo na 800m
  • Odpowiedz
@mini_klaudia: no nie. W plywactwie potrzebujesz typowo długiego tylowia, to bardzo rzadka budowa. Jeśli chodzi o siatkówkę i koszykówkę ok. musisz być wysoki, ale to bardziej powszechne. Ale jeśli chodzi o piłkę nożna, tenis, baseball to oprócz niektórych pozycji to możesz mieć 1.6m a także 2m.
  • Odpowiedz