Wpis z mikrobloga

ktoś z #laravel jest dostępny i ma odrobinę chęci by się podzielić wiedzą na temat routeów?

Sam twórca pisał, że planuje przepisać router od podstaw, bo obecny jest oparty na routerze Sf2. Przy dużej ilości wpisów routingu mega zwalnia cała aplikacja.

Widziałem nawet projekty ludzi, którzy mieli 480+ routów! Przecież to chore jest.

Czy naprawdę trzeba wszystkie widoki, redirecty i inne pierdoły wypisywać w routes.php?

I teraz pytanie główne, jak się zabrać za rozdzielenie aplikacji między admin/frontend, które korzystają z tych samych modeli, różnych widoków.

Nie potrzebuję żadnego ACL'a. Prosty panel z loginem/hasłem.

Czy ktoś z was posiada odnośnik do sajtu z przykładem (nie suchym kodem, tak jak to np. jest na githubie laravel) i opisanym krok po kroku, dlaczego tak a nie inaczej?

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

#webdev
  • 6
Czy naprawdę trzeba wszystkie widoki, redirecty i inne pierdoły wypisywać w routes.php?


@nCore: Przecież możesz dać dla każdego controllera własny route, to chyba nie jest aż tak uciążliwe?

Route::controller('forum', 'App\Modules\Forum\Controllers\MainController');
I teraz pytanie główne, jak się zabrać za rozdzielenie aplikacji między admin/frontend, które korzystają z tych samych modeli, różnych widoków.


Nie potrzebuję żadnego ACL'a. Prosty panel z loginem/hasłem.

@nCore: możesz stworzyć osobny moduł dla backendu i dalej korzystać z tych samych
@nCore: jak ktoś ma 480 route`ow zdefinowanych w jednym pliku to coś chyba nie tak z tą aplikacją, jest naprawdę sporo możliwości filtry, parametry, możesz z bazy ciągnać, masz resources controllers, grupowanie, robisz funkcje w nich, jak się rozrasta aplikacja to dzielisz cześć na pakiety i tak jedziesz z routes, itd. dziesiatki możliwości,

to tak jakby powiedzieć że htaccess jest zle bo ktoś zrobil 480 reguł...

co mają redirecty do routes?