Wpis z mikrobloga

@aleksc Robisz zadanie testowe i ktoś się na to patrzy i możecie o tym pogadać. Dobrze jeśli będziesz opowiadał co i jak zamierzasz zrobić a nie siedział cicho
  • Odpowiedz
Zależy od firmy. Ja tylko raz miałem kogoś w zespole kto bardzo słabo mówił po angielsku i to był tester. Niby nie musiał nic skomplikowanego mówić, ale i tak to bardzo przeszkadzało. Nieprzyjemnie się pracuje z kimś kto kaleczy każde zdanie. Zdziwiony byłem, że go w ogóle zatrudnili.
Co do live coding to ważne jest żebyś tłumaczył swój tok rozumowania i dobrze wypytaj się na początku o zadanie, które masz zrobić. Często
  • Odpowiedz
@aleksc: różnie to może być, ale głownie chcą poznać Twój tok myślenia i jak zabierasz się do rozwiązania problemu. Czyli tak jak przedmówcy pisali, mów na głos o czym myślisz, jakie widzisz zagrożenie i tak dalej. Ogólnie jeśli masz doświadczenie to po prostu będzie je widać po tym co mówisz.
  • Odpowiedz
@aleksc: Nie wiem o tym konkretnym przypadku, ale ogólnie jak ktoś nie jest świnią, to livecoding zwykle jest dość prosty. Ma nie wystraszyć kandydata i nie może go onieśmielić. Może każą ci fragment czegoś napisać, może naprawić, może wyjaśnić. Coś takiego.
  • Odpowiedz
@aleksc Cześć, czy udało Ci się dowiedzieć więcej jak to wygląda? Ja mam mieć drugi etap z Javy ale komunikacja z rekruterami jest tragiczna. Zakładam że ma być leetcode i ponoć coś co wygląda po opisie jak system design.
  • Odpowiedz