Wpis z mikrobloga

Podzielę się z wami radą kulinarną dotyczącą czosnku która jest warta milion dolarów.

Czosnek dodajemy do potrawy o temp. max 50°C i najwcześniej 30 sekund przed podaniem więc najlepiej dodać go bezpośrednio na talerz.

Taki czosnek jest bardzo aromatyczny przez kilka minut, bardzo smaczny i mocny więc daje się go o połowę mniej niż gdy dodajecie do gotującej się potrawy

Niech stracę. Dam wam drugą poradę. Dodajcie do rosołu małą łyżeczkę suszonego kopru.
#jedzenie #jedzzwykopem #obiad
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ja tam go wolę podsmażyć jak cebulkę na patelni ¯(ツ)


@T3sla: a nie robi się gorzki? Znasz jakiś smaczny czosnek bo ten chiński (cokolwiek to znaczy) jest kiepski.
Moja porada dotyczyła silnego aromatu i smaku w potrawie
  • Odpowiedz
  • 2
@TakiSobieLoginWykopowy np jak do potraw idzie boczek, to go najpierw wysmażam, zbieram z patelni, a na gorący tłuszcz (już bez ognia) wciskam czosnek. On się wtedy nie przypala, robi się na złoto i oddaje dużo smaku do tłuszczu. Tłuszcz ten używam dalej do potrawy
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy: Leci plus, to dobry mniej wiecej pro tip.
Mam podobną fiksacje z czosnkiem i uważam że większość przepisów które oglądamy jest zwyczajnie zepsuta. Jak widzę wielkiego chefa z YT który po usmażeniu cebuli gwałci razem z nia czosnek przez 30 minut to już wiem gdzie jestem. U wazona.
Nie przesadzałabym jednak z temperaturą, kurde, bez przesady!
Można gotować, smażyć w wyższej o wiele. Ważny jest jednak czas i on
  • Odpowiedz