Wpis z mikrobloga

Ale mi się zajebista FIFA dzisiaj przyśniła.
FIFA w której ma znaczenie co grający robi, a nie wszystko jak po sznurku tak jak gra sobie zażyczy.

Kierunkowe przyjęcie piłki? Naciśnij guzik w odpowiednim momencie i wskaż kierunek przyjęcia. Nie zdążyłeś/za wcześnie? Sorry mordo, piłka odskoczy ci na 5 metrów.

Chcesz wygrać główkę? Mam nadzieję, że wybrałeś wysokiego gracza i wyskoczyłeś nim w dobrym momencie bo będzie lipa.

A może chcesz obronić bramkarzem? Spoko, tu masz tutorial jak sterować bramkarzem, jak się rzucać, łapać, piąstkować (to akurat było ale zrobione kompletnie po łebkach).

Chcesz strzelić gola przewrotką jak Ronaldo? Mam nadzieję, że pamiętasz kombinację guzików i wiesz, czy piłka jest na dobrym pułapie dla zawodnika, bo większe prawdopodobieństwo jest, że się zaryjesz o glebę niż cokolwiek strzelisz.

Piękny to był sen, ale wiem, że nie do zrealizowania bo połowa graczy by wysiadła już na etapie samouczka, bo woli wciskać tylko R2 i udawać, że coś robi, podczas gdy to komputer podejmuje decyzje i skill gracza nie ma znaczenia, a prawdopodobieństwo wyliczane na podstawie oceny karty zawodnika.

#fifa #eafc24 #fut
  • 1
  • Odpowiedz