Wpis z mikrobloga

To wina małych mieszkań! Gdybyśmy mieli większe to by było o wiele więcej dzieci!!1!
Przypominam - Cypr, srednia wielkość mieszkania 141 metrów.
Wskaźnik TFR: 1,35 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet gdyby każdy Polak miał domek jednorodzinny o wielkości 200 metrów to i tak dzietność podskoczyłą by nam tylko w niewielkim stopniu. Bo małą dzietnośc to w głównej mierze kwestia kulturowa. W Państwie opiekuńczym, które się zajmuje swoimi obywatelami na starość nie opłaca się mieć dzieci.
#demografia
  • 28
  • Odpowiedz
@Klimbert: Owszem posiadanie dużego domu nie gwarantuje Ci dużej dzietności ale wynajmowanie mieszkania jedno-dwupokojowego raczej nie pomaga.Z żoną o dzieciach myśleliśmy wcześniej ale zaczęliśmy się starać dopiero jak się mieliśmy wprowadzać do swojego domu. Moi rodzice sami zaczęli planować swoje drugie dziecko (ja byłem wpadką) jak już mieli cały dom dla siebie a nie połowę.
  • Odpowiedz
@Klimbert Zgadzam się z Tobą dlatego te wszystkie programy 800+ i inne nikogo nie zachęca do posiadania dzieci. One pomogą tym co już te dzieci mają albo będą pomocne dla tych co dzieci chcą w przyszłości. Brak dzieci spowodowany jest właśnie zmianami kulturowymi. Dziecko to poświęcenie swojego czasu, zasobów i energii a dziś ludzie wolą korzystać z życia a nie spędzać czas w pieluchach. Sam dopiero po pierwszym dziecku zobaczyłem ile
  • Odpowiedz
  • 0
Dziecko to poświęcenie swojego czasu, zasobów i energii a dziś ludzie wolą korzystać z życia a nie spędzać czas w pieluchach. Sam dopiero po pierwszym dziecku zobaczyłem ile różnych aktywności na jakie miałem czas musiałem ograniczyć albo całkowicie zrezygnować. Dodatkowo z dzieckiem jestem masę stresu a bo chore a to czy dobrze czy źle się rozwija, itd. Dlatego ja się wcale ludziom nie dziwię, że się nie decydują na dzieci.


@kam966
  • Odpowiedz
@Klimbert: oczywiście że to nie problem małych mieszkań. Duże mieszkania maja duże czynsze, kogo na to stać zwłaszcza jak się ma dzieci?
  • Odpowiedz
Przypominam:

no a po co komu osoba z tej samej ligii? Jeśli kobieta samodzielnie może osiagnąc to co pomagałby facet, to facet niepotrzebny. Nie ma sensu dokładać sobie obowiązków wynikających ze związku tylko dla jakiegoś przeciętniaka

nie do końca. Wystarcza że np. facet będzie z tej samej ligii ale dodatkowo ultra przystojny, albo z tej samej ligii ale kasiasty. Coś żeby się opłacało.


Witaminy nie szukają miłości ani związku, tylko transakcji, a
  • Odpowiedz