Wpis z mikrobloga

Mam obudowę small form factor i chłodzenie fera 5, ale muszę powiedzieć że głośno chodzi co mam świadomość że zbudowałem piekarnik. Sama karta głośno nie chodzi. Najgłośniej CPU Fan, który trzeba by było kupić żeby było ciszej jakiegoś dark rocka ? Czy jakieś wodne?

#pcmasterrace #komputery #pc
  • 15
  • Odpowiedz
@adreno420: ustaw krzywą wentylatora CPU tak, żeby rozkręcał się powyżej 1000 obrotów przy 70 stopniach.

I wywal tę 80tkę z obudowy, nic nie daje, a tylko hałasuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@adreno420 Jak masz max 65 stopni to zainstaluj sobie w Windowsie fancontrol i potestuj różne krzywe. Potem możesz przenieść ustawienia do bios
  • Odpowiedz
  • 0
@adreno420: yo, mam tą obudowę i 5600x, 2 arctici 120 od strony GPU i trzeci tam gdzie masz 80 (na śrubkę i trytki idzie bez problemu zamontować), procek ma 50 w spoczynku 80 podczas grania, chłodzi go stary Spartan 4 MAX, wszystkie 120 wiatraki mam uzależnione od temperatury GPU (fancontrol, w biosie tego nie zrobisz), czyli w idlu prawie sie nie kręcą, najprawdopodobniej masz źle ustawioną krzywą wiatraka CPU, spoko
  • Odpowiedz
  • 0
@jurek-gagarin: no technicznie to MFF, 23L to i tak mało, dobra jako pośrednia w transferze do SFF, powoli można sobie bebechy wymieniać, mi została tylko płyta główna (i procek, i ram....), za to obudowa nie wiele większa niż NR200P od CM
  • Odpowiedz