Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
powiedzcie mi - jest teraz jakiś nowy scam na rzekome inwestycje?

Od kilku tygodni atakują mnie telefony - zwykle po drugiej stronie siedzi ktoś z wyraźnym wschodnim akcentem.
Twierdzą, że reprezentują Platformę Inwestycyjną jakąś i że ja mam u nich konto, a na nim jakieś środki i muszę je zainwestować.
Przeglądałem maile i telefon - nie mam śladu po niczym takim. Pachnie mi to jakimś scamem, tym bardziej że nie przypominam sobie, żebym w ogóle chciał iść w krypto, XTB i inne takie. Nie wykluczam, że po pijaku kiedyś coś gdzieś kliknąłem, ale chyba nie aż tak.

Teraz też dzwonił jakiś kolo i jak mu na koniec powiedziałem, żeby już nie dzwonili, powiedział że zgłosi mnie do prokuratury :)

Spotkał się ktoś z Was z czymś takim?

#niewiemjaktootagowac #oszukujo #scam
  • 7
  • Odpowiedz
nowy scam na rzekome inwestycje?


@Gorejacy_krzak_agrestu: Nowy to on nie jest, bo już od lat się o tym słyszy. Ogólnie polecam metodę: jeżeli ktoś chce Ci pomóc z Twoimi pieniędzmi to zawsze jest to oszust, niezależnie czy to bank, inwestor, krypto, kredyty, złoto i podobne.
Dodatkowo wszystko co jest przez whatsappa to 100% scam, podobnie SMSy.
  • Odpowiedz
@Gorejacy_krzak_agrestu: Tak samo, wszystko traktuj jako oszustwo. Ja nie wiem jak ludzie nabierają się na takie rzeczy, naprawdę ktoś myśli że jakaś losowa osoba chce im wspaniałomyślnie pomóc zarobić kasę? Przecież to jest Nigeryjski Książe wersja 2.0 i tyle.
  • Odpowiedz
@Krs90: Nie nabrałem się, bo za dużo rzeczy tu śmierdzi. Jest jakiś 0,000000001% szansy, że kiedyś kliknąłem w jakąś reklamę o milionach i zostawiłem swoje dane w formularzu. Byłem po prostu ciekaw, czy to jakiś ogólnie znany myk. Zastanawiam się, czy zgłosić to na policję.
  • Odpowiedz