Wpis z mikrobloga

Przetłumaczmy kilka faktów z developerskiego na polski:
"kameralne osiedle" - kompletne zadupie
"starannie urządzone i kompletnie umeblowane" - najtańsze meble z Ikei
"po generalnym remoncie" - kiedyś tam ściany pomalowali
"przestronny układ" - patodeweloperka dzielona bez ładu i składu
"idealny wybór dla rodziny..." - o ile nie mają dzieci
"...i studentów" - o ile mają bogatych rodziców
"teren jest ogrodzony i strzeżony" - w taki sposób że przed żadnym włamywaczem nie ochroni, ale za to utrudni życie
"w pobliżu" - pół godziny komunikacją (która dojeżdża tam raz na dwie godziny)
"okazyjna cena" - bardzo wysoka cena, bo przecież trzeba jeszcze opłacić nikomu niepotrzebną agencję
"dodatkowe informacje" - nic się nie dowiesz, bo przedstawiciel agencji nigdy nawet stopy w tym mieszkaniu nie postawił

#patodeweloperka #nieruchomosci
NijuGMD - Przetłumaczmy kilka faktów z developerskiego na polski: 
"kameralne osiedle...

źródło: 1000020432

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@NijuGMD: "ekskluzywne wykończenie" = panele podłogowe cieńsze niż deska do krojenia
"do aranżacji" = stan bez mebli i do remontu
"zaaranżowane" = kompletnie losowo dobrane ozdoby, rośliny i poduszki z fikuśnymi wzorami
  • Odpowiedz
  • 3
@Pandillero:
"przytulne" - #!$%@? małe
"apartament" - lokal za mały aby zgodnie z prawem nazwać go mieszkaniem
"rezydencja" - jak wyżej, ale ludzie się zaczęli łapać co znaczy apartament, więc trzeba było wymyślić kolejne dumnie brzmiące określenie xD
  • Odpowiedz
@NijuGMD ja jeszcze dodam od siebie jak sprzedawałem mieszkanie 10 lat temu. W łazience musiałem coś zrobić ze ścianami a nie chciało mi się #!$%@?ć z gładzią, to #!$%@?łem packa gipsu i tak nie rozsmarowanie pomalowałem. Wyglądało strasznie #!$%@?. Pośrednik przyszedł, obejrzał. Najpierw się skrzywił, potem uśmiechnął. W ofercie napisał " w łazience tynk strukturalny".
  • Odpowiedz
a co to za osiedle? Mieszkałem kiedyś w tej okolicy, żadnego kameralnego osiedla nie pamiętam xD


@smilealittlebit: Zależy jak kto rozumie "kameralne" ale niskie bloki, szeregówka i domki są np. za rondem Barei po północnej stronie ulicy Dobrego Pasterza, np. Kwartowa, Marchołta, i jeszcze dalej do Reduty, i jak dla mnie ewentualnie można nazwać tą okolicę kameralną.
  • Odpowiedz
  • 0
@majkel88: dlatego mówię, że rynek jest #!$%@?.

A ja wynajmuję trzypokojowe mieszkanie za tysiaka, bo właścicielka nie jest chciwym pasożytem i chce tylko zwrotu kosztów.
  • Odpowiedz
@NijuGMD: to się ciesz że znalazłeś frajera.

BTW. żeby uważać że właściciele mieszkań są pasożytami to trzeba być niezłym imbecylem xD

A ceny określa wolny rynek, który jest super. Po prostu jest masa ludzi których stać na mieszkania i oni podnoszą ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@enron: Kłaniam się pas, Panie nowobogacki


@Custom_OP: ceny tam były całkiem normalne, a asortyment bez porównania lepszy od różnych marketów (o dyskontach nie wspominając). Niektóre specyficzne produkty szło kupić wyłącznie tam (albo wysyłkowo). No i @kupuje_bulki_w_almie pewnie potwierdzi, że bułeczki Hiestand były smaczne ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dzięki Almie (na którą do końca mówiłem "Krakchemia") dowiedziałem się o istnieniu Piekarni Mojego Taty, gdzie
  • Odpowiedz