Wpis z mikrobloga

Ehhh, kiedyś to było jak w czasie covid wykopowi inwestorzy naganiali na Columbus Energy, Mercatora czy Geotrans, teraz to ni ma. Ciekawe co z tymi wisielcami, którzy kupowali te spółki na ATH. Myślę, że z Nvidia i innymi przewartościowanymi, wyhypeowanymi spółkami AI może być ponownie, tutaj na korzyść inwestorów jest jedynie to, że to jest jakaś poważniejsza spółka i notowana w USA, a nie na bananie, więc może spadek nie będzie aż tak dotkliwy jak na tych gównach z New Connect.

Tak piszę to tylko jako przestrogę dla nowych użytkowników, aby nie słuchali dzieci jednej hossy jak @golomb13 który widzę, że myśli, że wszystkie rozumy pozjadał patrząc w jakim tonie odnosi się do innych userów, którzy mają trochę większe doświadczenie od niego

#gielda
  • 15
  • Odpowiedz
@Matheo780 a słyszałeś o czymś takim jak cięcie strat? skąd to przeświadczenie, ze jak ktoś kupił spółkę której kurs zaczyna spadać, to trzyma ja do usranej śmierci? własne doświadczenia?
  • Odpowiedz
@Matheo780 ale on tu gdzieś pisał, ze na tych Techach ma jakiś SL i jak zaczną spadać, to nie będzie dopuszczał do dużej straty, wiec może odrobił lekcje zamiast być dzbanem jak ty i nie będzie kisił strat po 90%? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Matheo780: przyznam, że w swoich początkach też byłem niezłym dzbanem. Dobrze, że dużą część pieniędzy miałem zamrożone w złocie fizycznym więc nie mogłem narobić dużych strat. Ehh... do dziś z żoną wspominamy inwestowanie w Coal Energy. Pierwsze 8000 w cztery dni niezrealizowanego zysku, potem strach w weekend czy odrobi na break even :p.
  • Odpowiedz
a słyszałeś o czymś takim jak cięcie strat? skąd to przeświadczenie, ze jak ktoś kupił spółkę której kurs zaczyna spadać, to trzyma ja do usranej śmierci? własne doświadczenia?


@maniek74: Polecam lekturę tagu #mercator. Większości nicków piszących kiedyś na tamtym tagu i tagu #gielda, dziś już się tu nie udziela. Sam ostatnio stwierdzałeś, że większość nie używa SL. No chyba że "nagonieni" grający long używają,
  • Odpowiedz
@massh dokładnych statystyk nie znam, jednak na tagu jest to wałkowane do porzygu, aby nie kisić dużych strat, wiec polecam się wszystkim zastosować

OP pisał o gołomb, a ja tak jak wspominałem, nie dalej jak wczoraj wiedziałem jego komentarz jak poniżej odnośnie trzymania Techów
maniek74 - @massh dokładnych statystyk nie znam, jednak na tagu jest to wałkowane do ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
@maniek74: To prawda, dodatkowo bylem inwestorem Micron i Dell, obie sprzedalem, microna ze strata (SL na 121, kupione za 133 srednia) z nvidia bedzie pawdopodobnie podobnie o ile nie zacznie rosnac, nie stosuje kultu organizacji i nikogo na nic nie naganiam - ale bezpodstawne naganianie na "banki, besse i krach" wymaga reakcji i wysmiania.
  • Odpowiedz