Wpis z mikrobloga

Ten mityczny gracz pc z podłączonym kompem i wygodnie grający na kanapie to jest jedna z legend, nikt nigdy nie widział, bo każdy po podłączeniu raz ma dość, się tyle narobić musiał. Mityczne podłączanie PC pod tv następuje mniej więcej w wieku 13 lat, gdy starzy wychodzą do wujków, jarasz się, odpinasz, nigdy nie powtarzasz.


Chwale się że jestem tym mitycznym graczem pc który gra na padzie w salonie - gdzie odebrać talon?( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i jak teraz konsolarze będą racjonalizowac sobie bycie biedakami których nie stać na porządnego PC-ta?

#pcmasterrace #ps5 #xbox #heheszki #gry
Ataxia - > Ten mityczny gracz pc z podłączonym kompem i wygodnie grający na kanapie t...

źródło: temp_file4531695067027556975

Pobierz
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@open_or_die: mnie po którejś kolejnej super aktualizacji też to wyskoczyło (system oryginalny, nigdy wcześniej żadnych problemów). Nie pomagały nawet rady Hindusów z youtube. W końcu się udało, ale nie ukrywam, że w pewnym momencie zdążyłem się już trochę do tego napisu przyzwyczaić, przestałem go zauważać i mi nie przeszkadzał xD
  • Odpowiedz
@TomSz: Dlaczego oszukuje? Na pewno można to wyłączyć, nie zmienia to faktu, że technologii HDR można w pełni doświadczyć w ciemnym pomieszczeniu. Choinkowe migające światełka zabierają część tego efektu.
  • Odpowiedz
@Akuzativ94 w ciemnym pomieszczeniu ustawiasz ambilight na niski poziom i wysokie nasycenie i świeci słabiej niż sam ekran który teraz w oledach philipsa osiąga nawet i 1300 nitów.
A jestem pewien że przy takim ustawieniu ambilight nie będzie przeszkadzał nawet i przy 400 nitach.

Czasy telewizorów które w porywach osiągały 300 nitów już dawno minęły i takie się zdarzają już tylko w prawdziwym low endzie.
  • Odpowiedz
@Akuzativ94 nie no wiadomo.
Ale bardziej mi chodziło o to że jak ustawi się ambilight na inny poziom niż 100% to nie ma żadnego wpływu na jasność ekranu, a może bardziej na jego odbiór przez użytkownika. Zyskujemy tylko fajne kolorki za ekranem które w niektórych grach fajną robotę robią.
  • Odpowiedz
@Akuzativ94: jeśli gra jest w miare spokojna, a w elden ring chyba znaczną część czasu się podróżuje i podziwia widoki to z kanapy ambilight jest znacznie lepszą opcją niż hdr

choć tutaj nie dość że ten kabel wkurza, to jeszcze kwiaty, inne duperele i tv znacznie za wysoko powieszony... do tego mały ;)
  • Odpowiedz
no raczej. Jeszcze w czasach niskich rozdzielczości na konsolach i ogólnie przepaści jaka była między urządzeniami to jasne, pc. Ale teraz.


Ale teraz nic sie nie zmieniło. Dalej na konsoli nie pogram w gry na max detalach w 4k w 60klatkach. Co najwyżej srednie detale w fhd i to często w 30fps. Może jak grasz na jakimś gowno telewizorku to fhd Ci styka, ja gram na kanapie (nawet biurka nie mam) patrzac na 130" ekran na który swieci projektor. Jakbym odpalił w tej wielkości coś fhd to obraz jest rozmazany jakbym założył okulary dziadka.

Osobiście nie widzę żadnego praktycznie argumentu za pc. Odpalasz z zajebistego pada, biblioteka po uszy, usługi sieciowe i nic ciebie nie interesuje, żadne lunchery, sterowniki, ustawienia , cokolwiek.


Na
  • Odpowiedz
ostry jak zyleta obraz.


@wujek_zla_rada: No i tu windows jest zacofany jeżeli podłączymy duży tv 4k120hz i odpalimy materiał filmowy.
Obraz będzie skakał przez zbyt szybką matrycę. Stąd tv są wyposażone w funkcje motionflow dublujące klatki.
Swoją drogą w tv sony to fenomenalnie działa ale tylko, gdy źródło jest podawane w 60hz lub z aplikacji tv.
Czyli lipa trochę, kupiłem rtxa dla 120hz a tu dalej korzystam z kodi na android tv
  • Odpowiedz
Miałem dość siedzenia przed biurkiem i zrobiłem ostatnio dokładnie to samo z okazji premiery Shadow of the Erdtree. Prezentuje się pięknie na 65" OLEDzie :D

Korzystam z programu i mam porobione profile na 2 monitory lub TV i w razie potrzeby się przełączam między nimi. Piękna sprawa.
  • Odpowiedz
@Ataxia: Na konsoli nie tnie XD a tak serio to grałem w diablo4 na konsoli a potem odpaliłem na PC i masakra. Na konsoli wszystko ladnie, zero ścin a na komputerze a to bettlenet nie widzi gry i chce ją znowu instalować, a to #!$%@?, lagi to standard. Pewnie mając komputer za 15k by tych problemów nie było ale konsola kosztuje 2k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz