Wpis z mikrobloga

Dobra, takie głupie pytanie. Postanowiłem się doedukować i se trochę poklikać i pooglądać. Czemu mogę kupić część akcji polskich, a części nie? Ja wiem, że jest niedziela i giełda nie pracuje, ale chyba powinno się dać ustawić jakieś zlecenie "oczekujące" czy coś?
Na takim XTB czy Dębicy nie da się nic zrobić, bo "handel za kwotę nie jest dostępny dla tego instrumentu". Za to dla KGHM zdaje się, że można spokojnie kupić nawet teraz "po cenie rynkowej" (zlecenia oczekujące są jednak zablokowane).
Jaka pierdoła mi umyka?
#xtb #gielda
  • 9
  • Odpowiedz
@RRybak: taka, że giełdy działają w godzinach handlu w dniach handlu i tyle. Koniec rozkminy (pomijając handel aftermarket i premarket).
  • Odpowiedz
@RRybak: bo to XTB. Na Saxo mogę postawić zlecenie w niedzielę i wybrać nawet premarket jak mi pasuje.

Jeszcze jedna sprawa odnośnie XTB. Dlaczego skoro panuje zasada T+2 to XTB nawet po sprzedaży akcji tego samego dnia, wysyła pieniądze tego samego dnia? Uszczuplają swój budżet i dobrze nam robią, czy może sprawa ma drugie dno?
  • Odpowiedz
@tom-ek12333: a może zlecenia nie wychodzą poza XTB i są realizowane między uzytkownikami XTB by zaoszczędzić na prowizjach? Jedynie może część zleceń puszczają na rynek, gdzie jest mało płynny rynek.
  • Odpowiedz
@Ghost2: Może tak być, tylko ciekawe jak ogarniają to od strony księgowej i przepływów pieniężnych. Podejmują ryzyko żeby ktoś miał lepiej? Równie dobrze mogliby pewną pulę przetrzymywać gotówki i zarabiać na odsetkach.

@derecki To może być pewna odpowiedź, odpowiedź także na to dlaczego nie da się składać zleceń w niedzielę.
  • Odpowiedz
Jeszcze jedna sprawa odnośnie XTB. Dlaczego skoro panuje zasada T+2 to XTB nawet po sprzedaży akcji tego samego dnia, wysyła pieniądze tego samego dnia? Uszczuplają swój budżet i dobrze nam robią, czy może sprawa ma drugie dno?


@tom-ek12333: Jaki tu jest problem? Bo nie rozumiem. Zasada T+2 tyczy się przypisania akcji w KDPW. Po swojej stronie broker przecież księguje Ci kwotę ze sprzedaży na osobnym koncie. W Boś-u widać to
  • Odpowiedz