Wpis z mikrobloga

Dzisiejsza wtopa CrowdStrike dobrze pokazuje, dlaczego dobrzy #programista15k i inni spece w IT powinni być w cenie i szanowani w społeczeństwie, a nie mieszani z gównem od "klikaczy w kąkuter". Zresztą gdyby byli tak niepotrzebni, to by IPBOX 5% nie istniał.

Dobrze pokazuje też że np. pakowanie dyletantów bez studiów do branży to ryzyko może skończyć się tragicznie. W sensie - nie implikuję, że wtopy nie zrobił ktoś po MIT, ale pokazuje, że to odpowiedzialny zawód i w mojej opinii trzeba tu wprowadzić pewne standardy.

#informatyka #korposwiat #pracbaza #ekonomia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kawalerka15k: No i masz racje, dlatego używam w jak najmniejszym stopniu usługi, których dobrze nie znam pod względem technicznym, bo wiem jacy ludzie to mogą tworzyć XD Jedyny względny spokój dają mi rozwiązania z audytem bezpieczeństwa, najlepiej open sourcowe. Widziałem tylko gówna w tej branży, od wanna be seniorów, że podchodze sceptycznie do jakichkolwiek rozwiązań informatycznych.
  • Odpowiedz
  • 0
@RapIArbuzy: rowniez tak mam, pozdrawiam, najgorsze ze niektore #!$%@? rozwiazania (np. pewien komunikator social media) to jak zlo konieczne w tych czasach ( ͡° ʖ̯ ͡°) swoja droga to dobrze pokazuje jak ludzie sie do #!$%@? softu przyzwyczaili.
  • Odpowiedz
No i masz racje, dlatego używam w jak najmniejszym stopniu usługi, których dobrze nie znam pod względem technicznym, bo wiem jacy ludzie to mogą tworzyć XD Jedyny względny spokój dają mi rozwiązania z audytem bezpieczeństwa, najlepiej open sourcowe. Widziałem tylko gówna w tej branży, od wanna be seniorów, że podchodze sceptycznie do jakichkolwiek rozwiązań informatycznych.


@RapIArbuzy: To wszystko opiera się niestety na zaufaniu, które najczęściej jest bezpodstawne. Stallman miał generalnie
  • Odpowiedz