Wpis z mikrobloga

Witam
Zdesperowany już czasem oczekiwania na odbiór auta od mechanika, chciałbym zasięgnąć porady. #audi a6c6 2.7tdi zaczęło pobierać spore ilości płynu chłodniczego. Po 2tyg odebrałem je z wymienioną pompą wody i termostatem. Krótka podróż i wskaźnik poziomu płynu znowu spadł, oddałem do znów do naprawy, która do dzisiaj trwa już ponad 3msc. Rzekomym problemem jest magistrala wody, która na ściągnięcie z hurtowni oczekuje, aż do teraz. Stąd pytanie, czy jest to faktycznie taki złoty Graal którego nie da się znaleźć na szrotach? Dodam, że nie potrzebuje zrobienia tego na tip top, więc jeśli jest jakaś opcja awaryjna to chętnie sięgnąłbym po poradę.
#motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 15
  • Odpowiedz
@Chadson9 magistrala wody, jeśli to nie zwykły przewód cieczy chłodzącej jest w środku bloku ODLANA RAZEM Z CAŁYM BLOKIEM, co on tam chce wymieniać? Nawet wymiana bloku w silniku tyle nie trwa, a i tak nowy silnik byś dostał, na moje oko to uszczelka pod głowicą, bierz auto od niego i sprawdź olej czy nie jest rozrzedzony jeśli nie ma wycieków z przewodów ani chłodnicy. Chłop kombinuje, nie chce mu się
  • Odpowiedz
  • 0
@TypowyDaltonista: dzięki bardzo za szczegóły. Z tego co od niego się dowiedziałem, to chodzi właśnie o te sparciałe rurki/wężyki i że miał już taki przypadek w którym czekał podobny czas na te cześć…wezmę Twoją uwagę i zabieram auto :)
  • Odpowiedz
@Chadson9 siedzę teraz w pracy w hurtowni i patrzę na mój katalog, naprawdę jest bieda z tymi przewodami xDD dostępną mam tylko jedną uszczelkę przewodu reszta podpisana jako niedostępna, chłop pewnie współpracuje z jedną hurtownią i musi czekać (u żadnego producenta nie czeka się 3 miesiące na część, a jeśli tego nie produkują to musi szukać używek, co też tyle nie trwa), może mieć trochę racji, ale z czasem oczekiwania trochę
  • Odpowiedz
@Chadson9 no jedyna opcja to przedzwonić do aso czy oryginałów nie mają, przeglądnąłem cały rynek i te przewody nie istnieją jeśli chodzi o zamienniki, producenci mają swoje numery na nich, może kiedyś produkowali, ale nikt dalej tego nie robi więc moim zdaniem zostaw go u mechanika (wiem, zmieniam zdanie), bo chłop może mieć rację i tyle się czeka. Ale przedzwoń do aso dla pewności. Jakbyś rzucił mi vin auta na priv
  • Odpowiedz