Wpis z mikrobloga

Jestem antykatolicką osobą aczkolwiek pod względem architektonicznym takie wiejskie kościółki to coś zajebistego, takie mini zameczki w centralnym punkcie wsi.
Dzisiaj zrobiłem rowerem trasę 60km po małych wioskach w regionie i w każdej oglądałem sobie kościółek. Jak drzwi są otwarte to nawet sobie zajrzę do środka.
Na zdjęciu kościół w Sobieradzu.
#rower #budownictwo #architektura #pomorze #zachodniopomorskie
SzycheU - Jestem antykatolicką osobą aczkolwiek pod względem architektonicznym takie ...

źródło: 448861024_495036792902697_3371624540946420476_n

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@SzycheU: mam tak samo co do wiary, ale też jeżdzę po północnym pomorzu i kaszubach i naprawdę można spotkac piękne budynki sakralne i pałacyki w tych rejonach
  • Odpowiedz
@SzycheU a potem trafiasz do jakichś świeżych przedmieść, gdzie stoi kościół świeżo wybudowany i masz chęć wrócić do wiary tylko po to, żeby zostać księdzem, przerobić wszystkie stopnie aż do zostania papieżem tylko po to, żeby ekskomunikować architekta.
  • Odpowiedz
@SzycheU: Wie ktoś jak to jest utrzymywane? Zawsze mnie zastanawiało, że wieś na 30 mieszkańców, a świątynia #!$%@? jakby tam conajmniej pół powiatu miało jechać. I taka sytuacja w co drugiej wsi. Mam nadzieję, że utrzymuje to kościół, a nie np. gmina.
  • Odpowiedz