Wpis z mikrobloga

Szukam drugiego moto na miasto, weekendowe tripy itd. i narazie wpadły mi w oko BMW G310R, Yamaha Mt 03 albo 07 ale to już ponad mój obecny budżet.
Może ktoś ma coś może powiedzieć o tych modelach.
Czy polecacie jeszcze jakieś Moto o takim miejskich charakterze.

Raczej szukam czegoś koło 300cc bo nie czuje żebym potrzebował więcej i też trochę strach.
Mam enduro 30km 2t do krzoków starcza, a czy takie BMW 34km wystarczy do miasta i dalesze wyjazdy poza?

I jeszcze jedno pytanie patrzyłem Yamaha mt 125 i ciekawi mnie czemu ten model tak trzymać cenę? Motory z 2015r. 20k+ przebiegu są po 13/15k, a taka BMW G310R z 2021 3k przebiegu za 17/18 z gwarancją. Nawet myślałem czy nie brać tej 125 bo ładnie wygląda, ale jednak bezpieczniej się czuje kiedy przy 110km nie odcina mi mocy.
#motoryzacja #motocykle #yamaha #bmw
  • 12
  • Odpowiedz
@Zielony34 może błędne wyobrażenie że duża pojemność więc ciężko do opanowania no nie wiem xd
A też raczej preferuje spokojna jazdę, nawet autem rzadko jeżdżę więcej niż 120km/h.

A z 500-600cm3 co polecasz?
Narazie do 20k ale jak nic nie znajdę to przełożę zakup na nowy rok i wtedy tak myślałem do 30k.
  • Odpowiedz
może błędne wyobrażenie że duża pojemność więc ciężko do opanowania


@WojowniczyKamil: Bardzo błędne wyobrażenie.

A też raczej preferuje spokojna jazdę, nawet autem rzadko jeżdżę więcej niż
  • Odpowiedz
@WojowniczyKamil: miałem to BMW 3 lata. Fajny motocykl. Sprzedałem 3 letni z przebiegiem 18k lekko drapniety za 13k. Do 120 przyjemnie przyspiesza. Oczywiście to naked więc wieje. Chciałem na start nowy i ze średnią mocą. Przejdź się do salonu i weź demo to zobaczysz czy wystarczająco przyspiesza. Zawsze możesz sprzedać za jakiś czas. Zabierałem go regularnie na tor też.
  • Odpowiedz
@WojowniczyKamil: nie cisnąłem go na chama. Gdzieś pod 160. Jak miałem do przejechania 20km po Sce to sobie jechałem 140. Na normalnych drogach jeździłem max 120. Mi się też zawsze mega z wyglądu podobał. Cisnąłem go większość czasu do odcinki przy przyspieszaniu
  • Odpowiedz
@WojowniczyKamil: swojego czasu były w salonach dostępne demo. Zawsze też możesz wziąć gdzieś coś mocniejszego do porównania. Pierwsza jazda testowa po odebraniu prawka była na 700 i było fajnie, ale wciąż tkwiłem w swoim postanowieniu, że będę na razie kupować 300.
  • Odpowiedz
  • 0
@prostynick o, a możesz powiedzieć coś więcej o tym G310R? Jak kultura pracy tego silnika z 1 cylindrem, nie szarpie na niskich obrotach jak 125-ki? Też szukam pierwszego moto i zastanawiam się między nim a CB500f
  • Odpowiedz
@qeni: nie jeździłem na 125. Raczej nie czułem, żeby mi coś szarpało. Teraz mam Z650 dwa cylindry symetrycznie i 3-4k obrotów szarpie mega mocno w porównaniu do G310R, ale ja rzadko jestem w takim zakresie obrotów. Pamiętam, że to mój pierwszy moto był to nie mam aż tak porównania. Również polecam jazdy demo. Jak zacząłem jeździć na tor i człowiek się uczył, marudził, że jeden cylinder to na tych wolnych
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@prostynick widzę że mamy podobny gust bo z650 też mi przypadła :D kupowałeś nowa czy używana?

I jeszcze mam jedno pytanie, w świecie motorów, też tao kręcą liczniki itd. bo patrzę ogłoszenia i motory z tego samego roku mają albo 20k przebiegu albo 4k, tak jak znalazłem ogłoszenie od autoryzowane dilera i handlarza, u dilera przebieg 11k a handlarza 4k a cena ta sama. Pewnie jak wszędzie szukają jelenia.

Uniknąć handlarzy
  • Odpowiedz