Wpis z mikrobloga

czy mi sie wydaje czy na rynku aut dzieje sie to samo co na rynku telefonow?

kiedys telefony przescigaly sie w designu - klapka, skladany, klawiatura qwerty, wysuwany, podowjny ekran itp
to samo z autami - kombinowali jakie nadwozie, wyposazenie, dodatkowe fukncj (podgrzewane siedzenie, czujniki parkowania) itp

dzisiaj kazdy tel wyglada tak samo (rozni sie logo, polozeniem aparatu i opgroawmaoniem czy np iloscia ram itp) ale jak ktos potrzebuje tel do dzwonienia muzyki czy lekki intenret male apki (ig fb tinde) to w sumie do 1k tel starcza

w sumie widze ze nowe auta to wiekszosci suvy do 100km duzo tabletow w srodku i wiekszosc wyglada tak samo - ma byc bezpieczne nie za szybkie i jak sie da to ma malo palic i wszedzie sie zmiescic

auto tak jak telefon nie jest SZPANEM a zwyklym urzadzeniem - 20 lat temu to bylo cos a dzisiaj?- tak jak telefon juz nie jest czyms super a zwyklym urzadzeniem tak samo auto stalo sie zwyka rzecza, narzedziem do przemieszczenia z punku A do B

dodam ze osiagnelismy wysatrczajacy przeskok w zakresie tehcnologi telefonu (dzisiejszy telefon ma moc operacyjna dawnego winXP, oraz w samochodach jest to samo - poza tabeltami ktore sa wszedzie gdzie tylko moga to kwestia bezpieczenstwa sie poprawila a tak to w sumie przeskok w zakresie aut zostal osiagniety - wiekszosci ludzi starcza auta z lat 2005-2015)

chce dodac ze chcialbym nowe auto ale zwykle... bez tabletow bez tych wymyslnych wodotryskow, zwykle pokretla ale problem jest taki ze takich juz nie produkuja... zostaja mi auta 10letnie+

#motoryzacja #elektronika #gownowpis #przemyslenia #samochody
elozapiekanka - czy mi sie wydaje czy na rynku aut dzieje sie to samo co na rynku tel...

źródło: old-or-a-new-car

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: te wszystkie nowe auta wylądają tak samo a modele marki różnią się rozmiarami a mają prawie ten sam przód i tył, a 20 lat temu każda marka miała indywidualny disign i mało tego poszczególne modele marki były od siebie różnie, dobitnie widać to na przykładzie citroena - c2, c3 i c5 1 generacji to kompletnie odmienne auta nie mające w wyglądzie jakichkolwiek cech wspólnych
  • Odpowiedz
btw golf 4 by mi satrczal - wiaodmo asystent parkowania itp spoko opcja ale nie jezdze jakos czesto a w sumie to auta 20letnie i moga byc zajechane juz dosyc
a wydac 30k na nowego opla bo wiecej tabeltow no to...
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: coraz bardziej wyśrubowane wymagania co do wyglądu i umiejscowienia poszczególnych funkcji oraz cech pojazdów powodują, że ta różnorodność spada. Wciąż jednak są marki i modele, które pilnują by przyciski nadal były dla najważniejszych funkcji (np. Mazda, Toyota, Honda), ale generalnie taniej jest wrzucić tablet, na którym znajdą się wirtualne przyciski niż robić te fizyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@elozapiekanka: nadal są telefony, które wyróżniają się na tle innych i służą do szpanu (flagowce samsunga i apple) tak samo jak nadal są samochody, które wyróżniają się na tle innych i są symbolem statusu i bogactwa (wszelkiego rodzaju lexusy, mercedesy wyższych klas, auta sportowe, czy tzw. supersamochody). To, że większość rynku obraca się wokół zwykłych opli czy xiaomi nie oznacza, że półka luksusowa nie istnieje.
A jak chcesz "auto z
  • Odpowiedz
  • 0
opel astra generacje wyzej (ok 2015 rocnzik to wydatek 30k)
ten sam opel 2005 to 9k...

@OrzechowyDzem @haarwaschmittel
@Norskee ja mialem smasung delphi

ogolnie nie wiem jakie nowe auto bedzie... zwykle? bez tych gowien? bo dla mnie to jest przeplacanie tak naprwade a od strony designu nie podbaja mi sie jakos super
  • Odpowiedz
(ok 2015 rocnzik to wydatek 30k)


@elozapiekanka: ach, to jest to "nowe". Ok.
Bardziej niż designem to się przejmuj rdzewieniem, pochodzeniem i serwisem. Co z tego, że trafisz ładne auto jak może być wycyckane do sprzedaży lub mieć wadliwy silnik/skrzynię i wiecznie będziesz do niego dokładał?
W tym budżecie nie ma co wybrzydzać.
  • Odpowiedz
kiedys telefony przescigaly sie w designu - klapka, skladany, klawiatura qwerty, wysuwany, podowjny ekran itp


@elozapiekanka: Trochę na pewno tak, ale moim zdaniem to jest przede wszystkim kwestia tego, że dziś mamy miejsce z niesamowitą globalizacją i wiele samochodów tak naprawdę się różni tylko znaczkami i minimalnie wyglądem. Nawet w Stanach Zjednoczonych nie masz już modeli dedykowanych na ich rynek jeśli chodzi o forda na przykład za bardzo a masz
  • Odpowiedz
dziś mamy miejsce z niesamowitą globalizacją i wiele samochodów tak naprawdę się różni tylko znaczkami


@Cztero0404: Teraz? Takie Isuzu Rodeo produkowane od 89 roku było sprzedawane jako Isuzu Amigo, Isuzu Mystery Utility Wizard, Isuzu Cameo, Isuzu Rodeo, Isuzu Vega, Chevrolet Frontera, Chevrolet Rodeo, Holden Frontera, Honda Jazz, Honda Passport, Opel Frontera, Vauxhall Frontera.
Opel Kadett E sprzedawany był jako: Opel Astra, Opel Cabrio, Vauxhall Cabrio, Opel Monza, Chevrolet Kadett, Chevrolet
  • Odpowiedz
@elozapiekanka:

chce dodac ze chcialbym nowe auto ale zwykle... bez tabletow bez tych wymyslnych wodotryskow, zwykle pokretla ale problem jest taki ze takich juz nie produkuja


Produkują i to dość dużo. Nie wiesz nawet o istnieniu tak gołych wersji bo nikt tego nie chce kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz