Wpis z mikrobloga

#prawojazdy jaki jest sens robienia prawa jazdy kategorii B na automacie? Coraz więcej tego jeździ...
Ja sobie zdaję sprawę że ktoś ma zamiar kupić auto z automatem i nim jeździć tylko płacąc 4000 zł za prawo jazdy, bo takie są dzisiaj ceny z opłatami typu badania i tak dalej... Dostajesz dokument który nie uprawnia cię do kierowania samochodem z manualną skrzynią.
Nie wiem głupia sytuacja trzeba będzie kogoś zawieźć do szpitala nie swoim autem czy ktoś ci się #!$%@? na imprezie trzeba będzie kierować jego samochodem... Czy oddasz samochód do serwisu i nie będą mieć zastępczego z automatyczną skrzynią... Jesteś w dupie.
Ktoś zna jakiś logiczne wyjaśnienie dlaczego ludzie to robią? Czy oni sobie nie zdają może sprawy że nie będą mogli później normalnie kierować samochodu jeśli będzie tam manualna skrzynia?
  • 13
  • Odpowiedz
@kamykus: no jest to pewne ograniczenie i według mnie już lepiej się trochę pomęczyć z manualem na kursie, ale samochodów z automatem jest coraz więcej, chyba mało kto kupuje nowy samochód z manualem teraz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ChamskoCytuje jakieś tam utrudnienie jest, bo od jakiegoś czasu egzaminatorzy oceniają ekojazdę, więc trzeba wiedzieć kiedy w odpowiednim momencie zmienić bieg itp. Ale bez przesady, nie wiem co trzeba by zrobić żeby egzaminator nie zaliczył takiej jazdy konkretnie za to
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@WpiszSwojLogin Ja wiem, tylko samochodów z manualem jest kilka razy więcej jak nie kilkanaście razy... Czasem może się zdarzyć sytuacja że będziemy musieli jechać bez automatu. A wtedy jesteśmy traktowani jak jazda bez uprawnień XD
  • Odpowiedz
@kamykus: ale serio tak dużo osób zdaje takie prawko? Ja znam dokładnie 0 osób, które zdawały tylko na automat.

Z drugiej strony mogą być jakieś osoby z dysfunkcją prawej renki ( ͡° ͜ʖ ͡°) które są w stanie trzymać kierownicę, ale z biegami już gorzej i dla nich takie prawko jest jak najbardziej uzasadnione.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jandiabeldrugi Mieszkam na trasie WORDU i ciągle krążą "L"ki z namalowaną reklamą - Automat Kat B. I jak się przyjrzałem to faktycznie jest w tym aucie automat, krąży od rana do wieczora z różnymi kursantami więc chyba zapotrzebowanie jest
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jandiabeldrugi W sumie nie pomyślałem o niepełnosprawności, tylko jak się tak przyglądam często to ci ludzie mają obie ręce i wyglądają na sprawne skoro sobie kręcą dwoma rękami kierownicę:D
  • Odpowiedz