Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci może mi ktoś powiedzieć na chłopski rozum czemu atakujecie program 0% Pana Donalda Tuska? Przykładowo czemu jakiś typ co ma uzbierane 300tys nie weźmie sobie drugie 300tys na kredyt 0% tylko głupek by z tego nie skorzystał. Macie zamiar zbierać do usranej śmierci kasę żeby na starość kupić mieszkanie, przecież to bez sensu jak się wynajmuje albo mieszka z rodzicami
  • 44
  • Odpowiedz
Budować drogi potrafimy czemu miałoby być inaczej z budynkami.


@corran: Nie wiem, no chłopaki próbują ale jak do tej pory jedyne sensowne budownictwo społeczne to TBS. Reszta to palenie hajsu. Ale tym razem na pewno się uda.

A co do cen to spotkamy się za rok i zobaczymy. Ja stawiam dolary przeciwko orzechom ze ceny urosną +- tyle co inflacja to nie będzie 30% jak przy bk2 robionym na huuuura
  • Odpowiedz
może mi ktoś powiedzieć na chłopski rozum czemu atakujecie program


@dan777: bo spadkowicze nie wiedzą co robią. Oczywistością jest że każdy kto na program się załapie zyskuje sporo pieniędzy w porównaniu z wzięciem kredytu komercyjnego. Tracą ci co kredytu nie wezmą lub się na niego nie łapią. Chociaż ci co posiadają mieszkania też zyskają bo ceny wywali do góry. Na bk2 masa ludzi sporo zyskała niektórzy dostaną 200k zł dopłaty
  • Odpowiedz
@4ntymateria: A kto tym bogatym w Warszawie będzie sprzedawał w sklepach, dowoził paczki, serwował posiłki, wywoził śmieci i sprzątał drogi? Serio uważasz, że kawalerka w Warszawie to przesada i trzeba się wyprowadzić?
  • Odpowiedz
@ryfke

trzeba się wyprowadzić?


Ale czekaj, myślałem, że rozmawiamy o zakupie..?
Poza tym wejdzie 0% to będzie większa zdolność kredytowa/łatwość zakupu.
Po drugie to ludzie z Łodzi dojeżdżają do Warszawy także ten
  • Odpowiedz
@dan777 a dlaczego nie weźmie kredytu na rynkowych zasadach? czemu ma brać 300k na 0% jakby mógł 200k na 7%, czemu chcesz by wszyscy finansowali wzrost cen nieruchomości i jaki ma to cel niby?
  • Odpowiedz
typ co ma uzbierane 300tys nie weźmie sobie drugie 300tys na kredyt 0%


@dan777: Bo wtedy mieszkanie nie będzie kosztować 600k, a 900k...
  • Odpowiedz
  • 0
@dan777 w gospodarce jest tak, że ogólnodostępny darmowy kredyt zawsze jest szkodliwy. Bo sprawia, że nikt nie kalkuluje czy biorąc go wyjdzie na plus, tylko biorą wszyscy co mogą. I w ten sposób kapitał jest wykorzystywany nieefektywnie.
Generalnie skończy się na tym, że państwo z pieniędzy wszystkich obywateli opłaci wzrost cen nieruchomości, który dotyczy tych, którzy chcą mieszkanie kupić lub sprzedać. Kto na tym straci a kto zyska to oczywiste.

A
  • Odpowiedz
@4ntymateria chyba developerom i posiadaczom nieruchomości... nie można być takim tumanem, obyś trolował ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@podjad3k rząd chce pomóc najbardziej potrzebującym czyli wielodzietnym rodzinom, ale wyk0pkom zarabiającym 15-25k to się nie podoba.
  • Odpowiedz
@dan777: Można korzystać i krytykować. Jakby powiedzieli, że każda osoba z nazwiskiem na K dostanie 1000+ miesięcznie, to też bym brał, ale co nie znaczy, że bym popierał taki program, bo jest do cna niesprawiedliwy.
  • Odpowiedz
@podjad3k

chyba developerom i posiadaczom nieruchomości... nie można być takim tumanem, obyś trolował ( ͡° ʖ̯ ͡°)


Aha, no to jak już odpalą program, to takich tumanów jak ja będzie kilkadziesiąt tysięcy, jak nie więcej, pamiętaj moje słowa.
  • Odpowiedz
@dan777: bo przez to że ty dzisiaj dostaniesz kredyt, cena mojego przyszłego mieszkania urośnie przez zachłanne deweloperskie świnie, które z miejsca podbiją stawki. I ja żadnego preferencyjnego kredytu miał nie będę, tylko większą kwotę do zapłacenia. Tak jakby rząd okradł mnie na 100 tysięcy lub więcej.

Gdyby kredyty był neutralny dla tych, którzy go nie biorą, to bym tak nie krzyczał.
  • Odpowiedz
@4ntymateria już jest, zawsze było i będzie tak że większość to nie za wiele sobą reprezentuje o umiejętności analitycznego myślenia, wyciągania wniosków i przewidywania konsekwencji już nie wspomnę, rozumiem że przynajmniej proletariat będzie zadowolony gdy go kolejny raz posiadacze kapitału wyruchają xD

Aha, no to jak już odpalą program, to takich tumanów jak ja będzie kilkadziesiąt tysięcy, jak nie więcej, pamiętaj moje słowa.
  • Odpowiedz
@dan777: Bo stopy procentowe ustala Rada Polityki Pieniężnej a nie losowy minister wybrany na pare miesięcy. Co więcej, oferta kredytowa według rządu ma być różna w zależności od stanu cywilnego i potomstwa a przypominam że "Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny."
  • Odpowiedz
@dan777: niekoniecznie będzie można dać 300k na tzw. wkład własny. nie wczytywałem się. ale przy BK2% był maks 200k.
Jak powiedziałem koledze o BK2% to w ciągu 2 tyg. już sprzedawał mieszkanie (teściów) i myślał, że dołoży tylko 200k z kredytu. Chłop nic się nie dowiedział odnośnie warunków itd.
  • Odpowiedz