Wpis z mikrobloga

W 25,5 miesiąca przejechane 85 tys. km. Skoda Fabia III Kombi 1.0 MPI 60 KM w gazie.
W ciągu kolejnych ok. 3 miesięcy zrobię kolejne parę tys. km i Fabia przestaje być moim daily, bo trochę zmieniła się mi koncepcja pojazdowa (przede wszystkim: potrzebuję większego auta - przesiadam się na Dacię Jogger). Niemniej, o Fabii mogę jedynie powiedzieć same dobre słowa, że zacna maszyna. Zaplusuj aby oddać respekt.
(więcej fotek w komentarzach)

Wołam @r5678 @cwlmod @gisot i innych, co nie mogli naczekać się nowych fotek czarnej strzały.

#samochody #motoryzacja #pokazauto #skoda #vagboners
Adamfabiarz - W 25,5 miesiąca przejechane 85 tys. km.  Skoda Fabia III Kombi 1.0 MPI ...

źródło: 449824056_17072404

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
  • 11
@G06DbT: To wszystkie jakie zrobiłem ostatnio. Mam archiwalne, np. taką.

@Mikrosoft Średnie roczne spalanie tej bryki to 6,2 L lpg + 0,3 L benzyny / 100 km
Jedno tankowanie butli gazu (64 L teoretyczna objętość, 55,5L faktyczne tankowanie max) starcza mi spokojnie na przejechanie 800 km na drogach szybkiego ruchu, 900-1000 km przepisowo na zwykłych drogach lub 600-700 km w mieście
(jazda najczęściej na trasach szybkiego ruchu 115 km/h,
Adamfabiarz - @G06DbT: To wszystkie jakie zrobiłem ostatnio. Mam archiwalne, np. taką...

źródło: 20220527_055532 — kopia

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@T3sla: Nadal można obecnie kupić nową Fabię IV generacji z silnikiem 1.0 MPI EVO (80 KM). Tak samo dostępne w VW Polo i Seat Ibiza.

@QHiN Jedzie i to bardzo ekonomicznie. Bez przekraczania 120 km/h moje średnie roczne spalanie wynosi 6,2 L lpg + 0,3 L benzyny / 100 km (70% trasy szybkiego ruchu / 15% miasto / 15% pozostałe drogi). Klima odpalona cały rok, często jazda w parę
  • Odpowiedz
  • 116
@Adamfabiarz powłoka ceramiczna nałożona na kołpaki, ale już koła stalowe strasznie zniszczone i nie zabezpieczone. Widać, że totalnie nie dbasz o ten samochód.
Nigdy bym nie odkupił od Ciebie auta.
  • Odpowiedz
  • 6
@Skyr: Nie szkodzi, mam już kupca nagranego (swoją spółkę).

@Redbulltabak Jest tyle ile potrzeba. Dzięki naklejkom ,,110", jadąc lewym pasem na trasach szybkiego ruchu z prędkością 118 - 120, zmalała mi o 80-90% liczba incydentów typu miganie światłami czy podjeżdżanie pod tylni zderzak, bo i tak wiedzą, że szybciej nie pojadę.

@krystekw2 Miałem kupić Scalę, ale w ostatniej chwili zmieniłem zdanie i zamówiłem Dacię Jogger. Potrzebuję więcej miejsca
  • Odpowiedz
  • 0
@PiotrFr: To nie ja. W ostatni weekend byłem tylko chwilę na S6. I jak wyprzedzam lewym pasem, to zasuwam 118 - 120. Zresztą prawym (oraz środkowym) jadę ok. 115.
95 to ja jadę ale po drogach krajowych, a także dobrych drogach wojewódzkich (gdy szerokie i wyremontowane).

@Knamga: Supcio ()
  • Odpowiedz