Wpis z mikrobloga

Czy, ktoś z was próbował dostać receptę na medikinet przez receptomaty? Tak się da? Nie ma z tego jakiś konsekwencji prawnych? Wypisują nawet jak wcześniej nie ma się wizyty u psychiatry i recepty? Ja mam opinię o ADHD, ale wizytę u psychiatry mam dopiero na grudzień umówioną i na NFZ nigdzie nie ma wcześniej w moim mieście. Długo starałem się zdiagnozować co mi jest i naprawdę kolejne pół roku czekania, bardzo mnie drażni. Prywatnie stać mnie tylko na jedną wizytę i jak mam nie dostać recepty po pierwszym spotkaniu, to stracę tylko pieniądze.
#adhd #psychiatria #medycyna
  • 16
  • Odpowiedz
@gnomol: czekaj, czegoś nie rozumiem, sam się zdiagnozowałeś, a sam nie możesz sobie wypisać recepty? Jak to możliwe?

Jeśli nie masz tego leku w swojej historii, i nie wiesz jaką masz na niego tolerancję, to powinieneś iść na te wizytę i przyjąć taki lek jaki zostanie ci wypisany, może to wcale nie będzie medikinet, bo może wcale nie będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Online jak nie miałeś tego wcześniej to i
  • Odpowiedz
@gnomol: to co innego. W niektórych serwisach (np. Teledok) możesz do zamówienia załączyć dokumentację medyczną, na podstawie której prosisz o konkretny lek. Ale nadal wątpię, że sama opinia od psychologa wystarczy jak nie miałeś wcześniej recepty od psychiatry, to nadal ryzykowne przedsięwzięcie.

W sumie możesz zapytać ich przez formularz kontaktowy :D Ale pewnie nie odpowiedzą nic konkretnego.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@otto13 O dziękuję za informację. Zastanawiam się, czy to nie jest jakieś ryzyko prawne, dla mnie, bo medikinet jest wydawany na receptę Rpw.
  • Odpowiedz
@gnomol: nie wiem, wydaje mi się, że nie bardziej niż inne leki na receptę. W tym sensie, że i tak zamawiając zaznaczasz te wszystkie zgody i składasz oświadczenia, że podajesz wszystkie prawdziwe informacje wg swojej najlepszej wiedzy, więc jak coś naściemniasz i w efekcie zrobisz lekami krzywdę sobie albo komuś to będzie na ciebie.
  • Odpowiedz
@gnomol: ponoć benzodiazepiny mają bana na receptomaty i wydaje mi się że medikinet jako równie narkotyczny też, co ciekawe słyszałem że marihuana lecznicza nie ma bana w receptomatach i że nie tak trudno dostać receptę
  • Odpowiedz
@gnomol

Mam pełną diagnozę (opinię) od psychologa, ale nie mogę się dostać w normalnym terminie do psychiatry.


Nie masz diagnozy, masz opinię/wynik testu DIVA. Diagnozę wystawia tylko i wyłącznie psychiatra, może ją oprzeć na opinii/teście, ale to zawsze psychiatra jest osobą decyzyjną. W związku z tym, oraz, że metylofenidat jest lekiem narkotycznym, na specjalne recepty, może być trudno, jeśli wręcz niemożliwie, dorwac receptę na receptomat. To nie jest zioło, co sobie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@DarkAlchemy Ja mam robotę na pełny etat, ale mam inne wydatki, kredyt, czynsz, itd. i nie bardzo mogę sobie pozwolić na kilka wizyt, a tego się obawiam, że na jednej się nie skończy zanim otrzymam receptę. Do psychologa w ramach NFZ na terapię mam termin jeszcze w lipcu, a do psychiatry w grudniu mi zaśpiewali. W moim mieście prywatnie to biorą minimum 300 zł.
Też tak myślę, ale ciekawiły mnie opinie
  • Odpowiedz
@gnomol

i nie bardzo mogę sobie pozwolić na kilka wizyt, a tego się obawiam, że na jednej się nie skończy zanim otrzymam receptę.


Mi się udało na pierwszej we Wrocławiu, więc szukaj ludzi co się zajmują ADHD, będzie łatwiej :)
  • Odpowiedz