Wpis z mikrobloga

Zgodnie z propozycją KO pies o wysokości w kłębie poniżej 50 cm miałby mieć kojec o minimalnej powierzchni 10 m kw. Natomiast pies mający w kłębie pomiędzy 51 cm a 65 cm – kojec o powierzchni nie mniejszej niż 15 m kw. Psy powyżej 66 cm w kłębie musiałyby mieć kojce nie mniejsze niż 20 m kw.


#nieruchomosci
poison101 - > Zgodnie z propozycją KO pies o wysokości w kłębie poniżej 50 cm miałby ...

źródło: rozmiar2_klatki1

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
Fantastycznie! To oznacza ogólnopolski zakaz psów w budynkach wielorodzinnych (ʘʘ)


@Tytanowy_Lucjan: To dotyczy psów trzymanych na posesji na łańcuchu. Jeśli ktoś trzyma przed blokiem w mieście psa na łańcuchu, to rzeczywiście będzie musiał to zmienić ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@kubako @Tytanowy_Lucjan jeśli w bloku w pokoju 8 mkw można trzymać, ale w kojcu 8 mkw nie można, bo musi być 10 mkw, to wystarczy że na wsiach powiedzą, że te kojce to są pokoje w mieszkaniach. Żeby to zablokować musi być zakaz trzymania gdziekolwiek co ma 8 mkw.
  • Odpowiedz
@mk321 żeby nie było, nie bronie tych wymysłów, ale na logikę, jak trzymasz psa w domu, to raczej nie przez cały czas w jednym pokoju tylko ogólnie w domu, a mieszkanie zwykle ma ponad 20m2. A jak ktoś całe życie trzyma psa w małym pokoju to znów wracamy do tego, że może to wcale nie jest dobry pomysł
  • Odpowiedz
@kubako słyszałeś o mieszkaniach socjalnych 9 mkw?

I tak, są ludzie, którzy trzymają psa tylko w jednym pokoju i ma zakaz wchodzenia do innych pomieszczeń.

Już nie wspominając o pseudo-pato-hodowlach, gdzie jeden pokój jest na ludzi, a drugi na hodowlę kilku psów.
  • Odpowiedz
@kubako a i jak coś, to mi te wymysły się podobają. Tak jak napisał @Tytanowy_Lucjan że to zakaz dużych psów w małych mieszkaniach, to chciałbym, żeby tak było. Ale niestety ten zapis chyba tego nie mówi.
  • Odpowiedz
  • 0
słyszałeś o mieszkaniach socjalnych 9 mkw?


@mk321: Szczerze to nie, ale takie wynalazki są daleko poza moim kręgiem zainteresowania ¯\(ツ)/¯

Niemniej jeśli tak jest to myślę, że spokojnie można by zakazać trzymania w czymś takim dużego psa. A to, że te przepisy tego akurat nie zakazują to ja piszę przecież od samego początku xd
  • Odpowiedz