Wpis z mikrobloga

Wożę zawsze zapas plynu do spryskiwaczy zimowego i letniego. Razem ponad 5l. Takie pytanie czy gdyby się zdarzył wyciek plynu chlodniczego i w drodze udałoby się jakoś naprawic nieszczelnosc albo byl nieduży i zdecydowałbym się jechać i dolewać co chwilę. To czy mozna użyć do tego plynu do spryskiwaczy?

I drugie ale to już po fakcie wiec mniej wazne. Rok temu mechanik wymieniał rozrząd, ja nie pomyślałem, on nie zaproponował i nie był wymieniony pasek klinowy. Nie ma co prawda żadnych piskow ale chyba dobrze było go wówczas przy okazji wymienic. Czy jednak to nie ma znaczenia bo pasek klinowy wymienia sie od dołu?
Jak to to powinno wyglądać aby było jak najłatwiej? W przyszłym roku chce wymienic opony i przy okazji może klocki więc doszedłby jeszcze ten pasek klinowy.

#samochody #pytanie #mechanikasamochodowa
#motoryzacja
  • 8
  • Odpowiedz
@niedasieukryc: po cholerę ci 5 zbędnych kilogramów wozić? to jakaś fobia? najlepiej użyć czystej wody bo jest tania i ogólnie dostępne ale awaryjnie może być i ten płyn. Paska klinowego nie ma sensu ruszać jak dobrze wygląda, po za tym pasek to jest chwilka roboty.
Nie wiem co mają klocki do opon ale nikt ci nie broni wymienić.
  • Odpowiedz
  • 0
Mam w bagażniku też 1l chlodniczego na dolewki ale nie ma ubytku więc ciężko zużyć ten 1l a co dopiero więcej w razie awarii, której być może nigdy nie będzie. Do spryskiwaczy mam więcej bo zwykle całość wchodzi do zbiorniczka a czasem jadąc za ciężarówka przy odpowiedniej pogodzie to 5l schodzi szybko. Bez sensu trzymać w mieszkaniu i na szybko może dokupować w drodze.

Wiem, że awaryjnie woda najlepsza ale zamarza w 0st i trzeba jednak wozić to 5l a w sumie po co? No chyba, że woda w kanistrze i tabletki do spryskiwaczy osobno.

Ok, o zdania są podzielone. To awaryjnie można wlać do ukladu chlodniczego zimowego plynu do spryskiwaczy czy nie?

A
  • Odpowiedz
@niedasieukryc: Nie ma co się stresować, nawet na największych zadupiach stacja jest w promieniu kilku/kilkunastu kilometrów więc w razie potrzeby kupisz tam co trzeba. Kiedyś ludzie wlewali do chłodnicy nawet wodę z kałuży i auta jeździły. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
To czy mozna użyć do tego plynu do spryskiwaczy?


@niedasieukryc: Tak, awaryjnie można.
Przy czym lepszy będzie letni (bo to w sumie woda) i ma odpowiednią temperaturę wrzenia, tyle że się pieni.
Zimowy to już mieszanina z alkoholem i temperatura wrzenia może być za niska, ale oczywiście awaryjnie dobre i
  • Odpowiedz