Wpis z mikrobloga

Mam dwójkę dzieci, 35 lat, mieszkanie na kredyt od 6 lat. Mieszkanie to kupowalem z mysla o jakims programie (zapomnialem nazwy, na pewnoe nie Mieszkanie na Swoim tylko co innego) ale sie nie zalapalem bo w dwa dni cala pula poszla.
Teraz nie lapie sie bo za duzo dzieci i mieszkanie juz wczesniej kupilem (troche za male na dwojke jednak).

Razem z zona mamy spore zarobki ale co za tym idzie, placimy w #!$%@? duze podatki, a praktycznie nie dostal (z powrotem) czlowiek totalnie nic... I jak tu sie nie #!$%@? na spoleczne rozdawanie pieniedzy zamiast po prostu ustabilizowac rynek prawek popyt-podaz...

#przegryw #nieruchomosci
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@adeekk1989
1600 zł miesięcznie na dzieci dostajesz.
Darmowe podkreczniki w szkołach x2? Takie tam.

Para bez dzieci może powiedzieć że nic nie dostała i tylko dopłaca

Albo singiel który wychował się bez 800+, za podręczniki rodzice musieli płacić i teraz tylko się zrzuca na takich jak ty.
  • Odpowiedz
@adeekk1989 1600 zł na dzieci miesiecznie na dzieci to jest nic? Dla niektórych jest to połowa ich pensji. Biorąc pod uwage, że mieszkanie kupiłeś 6 lat temu, to możliwe, że 1600 zł pokrywa ci miesięczna ratę za mieszkanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@IkdapS_: @jutokintumi @IkdapS_ @Dzieciok tak macie racje, ze singiel ma bardziej po dupie - ale utrzymanie dziecka kosztuje w #!$%@? (chyba ze sie chce by tylko takie dziecko wegetowalo) i owszem 1600 pokrywa czesc ale ja calosc odkladam aby mieli na przyszlosc (na potencjalny wklad wlasny czy jakies lepsze studia zagranica). W podatkach gdzies Panstwo zabiera mi z 8 tys zlotych - te 1600 to owszem jakas
  • Odpowiedz
@adeekk1989

Pierdzielisz jakby kiedyś wychowanie dziecka było prawie darmowe, szczególnie przy pensjach jakie były xD

I sam przyznałeś, że ludzie zrzuca się na chociaż wkład własny dla dzieci. 1600 przez 18 lat = 345k
  • Odpowiedz
  • 0
@IkdapS_: Ale przecież podałem wyżej jaki jest szacunkowy koszt wychowania dziecka. I jest on grubo wyższy niż to co odkładasz z 800+ wiec suma sumarum i tak swoje sie wydaje.

Kiedys nie bylo tak chorych cen na wszelkie atrakcje dla dzieci. Popyt sie zwiekszyl bo ludzie zaczeli dostawac 500+ wiec ceny sie zwiekszyly (zwykle prawo rynku). Bez wprowadzania tych idiotycznych rozdawnictw ceny atrakcji dla dzieci (czy hoteli, czy jakies animacje,
  • Odpowiedz
@adeekk1989: Sory, ale z twoich wypowiedzi wynika, że niby chciałbyś, żeby było sprawiedliwie, ale sprawiedliwie to będzie wtedy, kiedy ty będziesz miał lepiej, bo masz dzieci. I co z tego? To są twoje dzieci, nie moje. Jeśli się na nie zdecydowałeś, to może utrzymuj je sobie za własne pieniądze, a nie licz na niższe podatki czy 800+. Skończmy z tą głupią polityką rozdawnictwa, a pomoc społeczną zostawmy tylko dla najsłabszych,
  • Odpowiedz
@adeekk1989 mam dwojke dzieci 35 lat i kredyt od 6 lat i tu skonczylem czytac bo sie rozesmialem , ja tez mam 35 nie mam kredytu bachorow i robie co mi sie podoba , wynajmuje sobie mieszkanie za rok moze zmienie miasto otoczenie albo kraj , ludzie to maja #!$%@? xD
  • Odpowiedz
  • 1
@zgubiles_sie_jelonku: Ale nie patrzysz na to z szerszej perspektywy. Moje dzieci beda pracowac i utrzymywac Panstwo. A Ty w pewnym momencie po sobie nic nie zostawisz. Ja tam jestem calkowicie za zabraniem i 800+ i zero jakichs glupich programow pomocowych. Ale wiaze sie to z tym ze kazda partia ktora to zabierze, straci wladze. Podziekujmy Panu Jarkowi...

@IkdapS_ no nie, https://smith.pl/sites/default/files/zalaczniki_201508/dzieci_2015_raport.pdf
Bylo taniej.
  • Odpowiedz
Ale nie patrzysz na to z szerszej perspektywy. Moje dzieci beda pracowac i utrzymywac Panstwo.


@adeekk1989: Jeszcze wypnij pierś do orderu. Ja też pracuję i utrzymuję to państwo TERAZ, za to twoje dzieci mogą sobie szybko wyjechać za granicę i cała "inwestycja" państwa nigdy się nie zwróci. Zresztą jak dzisiaj podliczysz ile kosztuje pomoc społeczna na jedno dziecko, wykształcenie go w publicznych szkołach itd., to wcale tak różowo nie jest
  • Odpowiedz
@adeekk1989: poczekaj, masz pretensje o to,że 800+ nie pokrywa całych kosztów. Chciałbyś aby państwo pokrywało całe koszty utrzymania Twoich dzieci ? Trochę roszczeniowa postawa. Ja nie mam dzieci ( jeszcze ) , również nie załapałem się na akcję kredytową ( oprócz wakacji kredytowych ) a ponoszę koszty podatkowe tak samo
  • Odpowiedz