Wpis z mikrobloga

Mam dwójkę dzieci, 35 lat, mieszkanie na kredyt od 6 lat. Mieszkanie to kupowalem z mysla o jakims programie (zapomnialem nazwy, na pewnoe nie Mieszkanie na Swoim tylko co innego) ale sie nie zalapalem bo w dwa dni cala pula poszla.
Teraz nie lapie sie bo za duzo dzieci i mieszkanie juz wczesniej kupilem (troche za male na dwojke jednak).

Razem z zona mamy spore zarobki ale co za tym idzie, placimy w c--j duze podatki, a praktycznie nie dostal (z powrotem) czlowiek totalnie nic... I jak tu sie nie w------c na spoleczne rozdawanie pieniedzy zamiast po prostu ustabilizowac rynek prawek popyt-podaz...

#przegryw #nieruchomosci
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Khorne_: nie musisz, oddaję w podatkach tyle że utrzymuje klasę w przedszkolu, więc szansa większa że część moich pieniędzy idzie na takiego debila jak Ty co potem leczy sie na nfz i jezdzi po moich drogach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@michal_szn: po prostu gadamy tu z dziecimi <25 roku zycia. Nastolatki jak zobacza 1000zl to rysuje sie im w glowie rok zycia na high lifie. Jak sie jest juz rodzicem to widzi sie ze na dwojke dzieci 1600 miesiecznie starczy na polowe potrzeb. Tylko nie rozumiem skad u nich to krzyczenie ze oni utrzymuja kogos, wiekszosc rodzicow pracuje - i zarabia pieniadze na dzieci. Odzyskuje z zaplaconych podatkow czesc w
  • Odpowiedz
@suluat: U mnie to nawet nie polowa :)

Placimy lacznie 2900 zl za przedszkole (dwojka dzieci).
A przeciez sa jeszcze wydatki typu ubrania, jedzenie, zabawki etc.
I tak, sa panstwowe przedszkola, ale dostac sie do nich jest ciezko. Najlepiej miec chyba niebieska karte (co w sumie tez juz rozpatrywalem xD)
  • Odpowiedz
@michal_szn: zrozum gościu, że mi państwo nic nie daje, jedyne co ostatnio dostałem to podwyżka składki zdrowotnej, a wam daje pierdylion+ i jeszcze jakieś ulgi podatkowe na dzieci.
  • Odpowiedz
@manat2: Czy ja mowie, ze jest inaczej? Podkreslam tylko, ze osoby ktore nie maja dzieci troche nie do konca rozumieja ile to kosztuje.
Nic nie mowie na temat tego czy single maja lepie/gorzej.
Ja jestem przeciwnikiem 800+
Pobieram, bo jest to jakis sposob na odzyskanie kasy. Singiel oczywiscie nie ma takiej mozliwosci.
  • Odpowiedz